„Mikrobiota jest Kobietą”

06.03.2023 Wydarzenia

Zapraszamy lekarzy, farmaceutów, dietetyków i wszystkich pasjonatów mikrobioty w sobotę 11 marca br. na konferencję, podczas której prelegenci przedstawią zagadnienia zdrowotne przez pryzmat mikrobioty jelitowej, a także drobnoustrojów, które zamieszkują nasze jelita. Spotkanie objęte jest patronatem Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i zgromadzi wielu ekspertów zachęcających społeczeństwo do zdrowego stylu życia i prawidłowego żywienia.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie w Hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie (1. piętro) oraz on-line z każdego miejsca na świecie, po uprzedniej rejestracji (uczestnictwo jest bezpłatne). Od godz. 10.00 zapraszamy na 3 sesje – „WRAŻLIWA NA… INSULINĘ”, „BRZUCH WSZECHMOGĄCY” i „PSYCHE I SOMA” – podczas których odbędzie się aż 9 wykładów. Spotkanie potrwa do godz. 15.00.

Wśród prelegentów znajdują się naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. Ewa Stachowska, kierownik Katedry i Zakładu Żywienia Człowieka i Metabolomiki PUM oraz prof. Karolina Skonieczna-Żydecka, kierownik Samodzielnej Pracowni Badań Biochemicznych, a także nefrolog i transplantolog prof. Kazimierz Ciechanowski, dr Igor Łoniewski z Katedry i Zakład Żywienia Człowieka i Metabolomiki oraz gastroenterolog dr hab. Wojciech Marlicz. Zaproszenie do wykładów przyjęli znamienici goście z Poznania prof. Joanna Karolkiewicz, kierownik Zakładu Żywności i Żywienia AWF, z Warszawy diabetolog dr hab. Anna Jeznach-Steinhagen i gastroenterolog dziecięcy prof. Grzegorz Oracz.

Program spotkania


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886