Nagroda Gospodarcza w uznaniu zasług dla regionu

04.03.2021 Wydarzenia

Prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM otrzymał  Indywidulną Nagrodę Gospodarczą BUSINESS CLUB SZCZECIN w dowód uznania dla odważnych inwestycji oraz za wieloletnią, rozwijającą się działalność Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Nagrodę wręczyli  Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina oraz Bogumił Rogowski, prezydent Kapituły Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego "Business Club Szczecin".

-  Dziękuję Kapitule BUSINESS CLUB SZCZECIN za przyznanie mi Nagrody Gospodarczej za rok 2020. Jestem zaszczycony wyróżnieniem. Bardzo cieszę się, że moje starania o rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz jego wpływ na gospodarkę Szczecina i regionu zostały docenione. – mówi prof. Bogusław Machaliński.  

PUM znalazł się w gronie firm, które dynamicznie rozwijają się i w znaczący sposób wpływają na gospodarczy rozwój regionu. Kapituła Konkursu wysoko oceniła inwestycje uczelni, jak choćby oddane w 2019 r. Centrum Symulacji Medycznej, trwająca budowa trzeciego Międzywydziałowego Centrum Dydaktycznego, czy budowa kompleksu kliniczno-dydaktyczno-badawczego przy szpitalu klinicznym PUM na Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie bierze udział również w licznych badaniach naukowych, które podnoszą prestiż i znaczenie uczelni. Ten ważny aspekt działalności został także doceniony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego, wydawcę Nagrody Gospodarczej.

- Mocno koncentrujemy się na głównym celu, uczynieniu PUM-u wybitnym centrum dydaktycznym i naukowo-badawczym, a jednocześnie najnowocześniejszym ośrodkiem leczniczym w regionie. Prowadzone przez nas inwestycje i pozyskiwane w tym celu środki finansowe służą nie tylko rozbudowie infrastruktury, ale także  naszej kadrze dydaktycznej, studentom, lekarzom i przede wszystkim pacjentom. – dodaje rektor PUM.

Prof. Bogusław Machaliński znalazł się także w gronie 10 nominowanych do tytułu SZCZECIŃSKIEGO SZCZUPAKA 2020. Tą nagrodą wyróżniane są osoby i instytucje, które w minionym roku osiągnęły wybitne sukcesy i rozsławiły Szczecin, a także są wzorem do naśladowania. Nominację ogłosiła szczecińska redakcja „Gazety Wyborczej” w lutym 2021 r.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886