Nagroda i wyróżnienie Prezydenta Szczecina w PUM

30.10.2021 Wydarzenia

Prezydencka nagroda za najlepsze prace naukowe trafiła do pani Emilii Rogoży-Janiszewskej, a wyróżnienie do pani Magdaleny Bednarek-Jędrzejek, studentek PUM. Gratulujemy!

Celem konkursu Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową jest promocja innowacyjnych i nowatorskich prac związanych ze Strategią Rozwoju Szczecina, a w szczególności takich prac, które mogą przyczynić się do rozwoju lub promocji Szczecina. W finalnej ocenie znaczenie miały także aspekty promowania oryginalnych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na ożywienie regionu oraz inspirowanie młodych i kreatywnych osób, które mogą mieć rzeczywisty wpływ na rozwój naszego miasta.

Uroczyste spotkanie z laureatami zakończyło tegoroczną edycję miejskiego konkursu. Odbyło się w pięknych wnętrzach Willi Lentza we czwartek (28.10.2021). Tegoroczna pula nagród wyniosła 63 tys. zł.

LISTA NAGRODZONYCH

1. Emilia Rogoża-Janiszewska, „Częstość mutacji germineralnych w genach predysponujących do raka piersi wśród pacjentek z rakiem piersi rozpoznawanym w młodym wieku”, Pomorski Uniwersytet Medyczny.
  2. Aleksandra Werner, „Turystyka osób z niepełnosprawnościami w kontekście udogodnień i ograniczeń dla miasta Szczecin na wybranych przykładach”, Uniwersytet Szczeciński.
  3. Mateusz Bilweski, „Wpływ fuzji danych nawigacyjnych i wiarygodności wektora stanu na ryzyko manewrów na akwenach ograniczonych”, Akademia Morska w Szczecinie.
  4. Szymon Zajączkowski, „Budynek Muzeum Hanzy na Wyspie Przymoście w Szczecinie”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  5. Bartek Litwinko, „Sala koncertowa Akademii Sztuki przy ulicy Łaziebnej w Szczecinie”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

LISTA WYRÓŻNIONYCH

1. Magdalena Bednarek-Jędrzejek, „Ocena stężenia biomarkerów zaburzonej angiogenezy: fms-podobnej kinazy tyrozynowej sFlt-1 i łożyskowego czynnika wzrostu PLGF oraz wskaźnika sFlt-1/PLGF w ciążach powikłanych wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrastania płodu z wczesnym i późnym początkiem”, Pomorski Uniwersytet Medyczny.
  2. Karol Pabich, „Spacer w chmurach – wieże i punkty widokowe Szczecina i okolic”, Akademia Sztuki w Szczecinie.
  3. Aneta van Tuijl, „Transport and Renewable Energy in Smart Cities”, Uniwersytet Szczeciński.
  4. Igor Klyus, „Projekt przekształceń w obszarze tarasu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie", Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  5. Beata Duraj, „Projekt koncepcyjny parku na terenie Wyspy Grodzkiej wraz ze szczególnym opracowaniem ogrodów sensorycznych”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  6. Aleksandra Bączkiewicz, „Analiza porównawcza zgodności ocen wybranych metod wielokryterialnej analizy decyzji w problemie odnawialnych źródeł energii”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  7. Adrian Antosik, „Nowe sylikonowe kleje samoprzylepne – otrzymywanie i właściwości”, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
  8. Aleksandra Kołosowska, „Tereny zieleni ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnych ogrodów działkowych w przestrzeni miasta Szczecin”, Uniwersytet Szczeciński.

W ciągu wszystkich 13 edycji Prezydent Miasta uhonorował 62 autorów wybitnych prac naukowych, przyznając 31 nagród i tyle samo wyróżnień.