Najszybsza PUMA w PUM-ie

23.06.2023 Wydarzenia

Imieniem „PUMA” nazwano łódź wioślarską, przekazaną przez uczelnię i sponsora osadom wioślarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie do treningów i startów w akademickich turniejach sportowych.

Wydarzenie miało charakter kameralny, niemniej było widowiskowe. Uczestniczyli w nim nasi studenci-sportowcy, władze uczelni i goście. Sponsora, Bank PEKAO SA, reprezentowała dyrektor Makroregionu Zachód pani Katarzyna Koroch. Obecnością zaszczycił nas także prezes Klubu Sportowego AZS i Okręgowego Związku Towarzystw Wioślarskich p. Roman Kowalewski.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał rektor PUM prof. Bogusław Machaliński, natomiast gest ochrzczenia łodzi przypadł pani pani dyr. Koroch. Towarzyszył Jej kapitan osady męskiej Oliwier Huzarski. Do życzeń sukcesów naszym zawodnikom dołączyli także prorektorzy prof. Leszek Domański i prof. Dariusz Chlubek. Padły m.in. słowa podziękowań na ręce mgr. Jana Jelca – twórcy osiągnięć naszych osad i zapewnienie z Jego strony o dalszym, wytrwałym zmierzaniu ku kolejnym sukcesom. Wydarzeniu towarzyszyła także prezentacja trofeów wioślarskich, nie mających precedensu w historii naszej uczelni, ani odpowiednika w dokonaniach innych uczelni szczecińskich.

Rektor Machaliński podczas rozmów z uczestnikami spotkania podkreślał, że sport dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie jest nie tylko doskonałą formą utrzymywania dobrej kondycji i zdrowia wśród studentów, jest to także świadectwo realnego kultywowania i rozwijania pasji w naszej uczelni. Bowiem wśród sportowców PUM-u w gronie medalistów znajdują się również reprezentanci innych dyscyplin: karate, koszykówki, podnoszenia ciężarów, pływania, trójboju siłowego czy szermierki.

Dyrektor Katarzyna Koroch podkreślała, że dla Banku PEKAO SA ważne jest wspieranie społecznych inicjatyw, które mają istotny wpływ na rozwój młodzieży, a w szczególności takich, które promują zdrowy styl życia. Wyraziła słowa uznania dla sukcesów osad wioślarskich PUM i zadowolenie, że PEKAO SA może mieć w tym swój wkład.

Prowadzący spotkanie prof. Chubek, w podsumowaniu, przekazał studentom życzenia dalszych sukcesów sportowych i przesłanie, by w późniejszym życiu zawodowym, już jako lekarze i specjaliści innych zawodów medycznych – pozostawali nieustannie mistrzami.

W spotkaniu udział wzięli także dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii prof. Edyta Paczkowska, prodziekan prof. Violetta Dziedziejko i rzecznik prof. Barbara Wiszniewska.