Niezapomniane wrażenia – liczymy, że przyszłych studentów PUM!

09.06.2022 Wydarzenia

Blisko 200 uczestników z ponad 30 szkół średnich ze Szczecina i regionu – Gorzowa Wielkopolskiego, Gryfic, Gryfina, Koszalina, Nowogardu, Stargardu, a nawet Brzegu odwiedziło nas podczas Dni Otwartych, które odbyły się pod koniec maja br. w Centrum Symulacji Medycznej PUM.

Była wśród nich młodzież ze wszystkich szczecińskich liceów ogólnokształcących, a najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie z liceów ogólnokształcących numer I, II, IV i V. Wśród uczestników byli także opiekunowie - nauczyciele oraz rodzice.

Niech fotorelacja z jednego ze spotkań wyrazi panujący na spotkaniach nastrój. Zwróćcie Państwo uwagę na skupienie podczas prezentacji i uważne wysłuchanie informacji o uczelni, a potem żywiołowe zaspakajanie ciekawości w rozmowach ze studentami i oczywiście emocje podczas wykonywania ćwiczeń praktycznych – m.in. szycia, bandażowania, czy resuscytacji.

Dziękujemy, że nas odwiedziliście. Cieszymy się, że Wam się podobało i zapraszamy na studia do PUM!
Rekrutujcie na kierunki medyczne i nauk o zdrowiu jakie oferuje Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

Wydział Medycyny i Stomatologii – kierunki:

1. Lekarski
  2. Lekarsko-dentystyczny

Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej – kierunki

1. Analityka medyczna
  2. Biotechnologia medyczna
  3. Farmacja

Wydział Nauk o Zdrowiu – kierunki

1. Dietetyka kliniczna
  2. Fizjoterapia
  3. Kosmetologia
  4. Logopedia kliniczna z terapią zajęciową
  5. Pielęgniarstwo
  6. Położnictwo
  7. Psychologia zdrowia
  8. Zarządzanie w systemie ochrony zdrowia

Informacje nt. rekrutacji na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie – znajdziecie tutaj

A na koniec – serdeczne podziękowanie dla całego zespołu z PUM, który ochoczo współpracował przy organizacji wydarzenia. Ekipa pracowników i studentów jednego ze spotkań z uczniami pięknie prezentuje się w podsumowaniu fotorelacji z CSM.