Nowoczesna dydaktyka w PUM !

24.09.2020 Wydarzenia

Nowoczesna dydaktyka w PUM !

W ramach planowanych zadań projektu „Integration – Zintegrowany rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie” umowa nr POWR.03.05.00-00-Z047/18 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zakupiono oraz wdrożono nowoczesny system do streamingu danych, pomiędzy salą operacyjną a salą dydaktyczną naszej uczelni.

Przeprowadzono udane próby transmisji obrazu oraz dźwięku z wybranych sal operacyjnych zlokalizowanych na terenie SPSK 1, do sali dydaktycznej umiejscowionej na terenie Centrum Symulacji Medycznej. Na chwilę obecną obraz można transmitować z sali wybranych klinik: ortopedii, ginekologii, chirurgii. Docelowo planuje się objąć połączeniem inne sale w miarę posiadanych możliwości technicznych. Zakupiony system umożliwia streaming zarówno w wersji online, jak również zakłada odtworzenie nagranych zabiegów chirurgicznych w dowolnym czasie.

Podczas prób testowych przeprowadzono szkolenie techniczne zarówno personelu CSM, jak również przedstawicieli wybranych klinik uczestniczących w projekcie. Projekt zakłada wdrożenie systemu do streamingu danych oraz dalsze przeprowadzanie szkoleń dla min. 20 osób kadry dydaktycznej PUM w zakresie podwyższenia umiejętności prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii przesyłu danych. System umożliwia również realizację operacji na żywo podczas sympozjów, konferencji, realizowanych przez naszą Uczelnię.

Ponadto projekt zakłada przeprowadzanie łącznie 6 edycji fakultetów skierowanych do studentów ukazujących nowoczesne sposoby prowadzenia zabiegów i operacji chirurgicznych.

Kierownikiem podzadania odpowiedzialnym za realizację wdrożenia systemu streamingu danych oraz wykorzystania do celów prowadzenia nowoczesnej dydaktyki jest

dr hab. n. med. Włodzimierz Majewski (wdmajewski@poczta.wp.pl)

Szczegółowe dane na temat zasad rekrutacji na szkolenia dla kadry dydaktycznej oraz udziału studentów w fakultetach będą opublikowane od listopada br. na stronie projektu www.pumedu.pl/integration oraz stronie głównej PUM.

Ewa Piekarczyk
Dział Funduszy Zewnętrznych