Noworocznie z pracownikami administracyjnymi PUM

27.01.2023 Wydarzenia

11 stycznia 2023 roku w Sali Rad Wydziałów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyło się uroczyste świąteczno-noworoczne spotkanie z pracownikami administracyjnymi uczelni. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz – Rektor PUM prof. Bogusław Machaliński, Przewodniczący Rady Uczelni PUM mec. Andrzej Lubiniecki, Prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej prof. Dariusz Chlubek, a także Prorektor ds. rozwoju prof. Jarosław Peregud-Pogorzelski. Spotkanie poprowadziła Zastępca Kanclerza ds. Administracyjnych mgr inż. Katarzyna Jaślarz.

W świąteczną atmosferę wprowadził zebranych Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Gospodarz spotkania Kanclerz PUM mgr inż. Krzysztof Goralski podsumował najważniejsze inwestycje uczelni minionego roku oraz przedstawił plany na przyszłość, zaznaczając i wyrażając wdzięczność pracownikom, gdyż realizacja tych zadań nie byłaby możliwa bez zaangażowania, wkładu pracy i poświęcenia, czasem także kosztem czasu własnego.

Na zakończenie części oficjalnej uroczystego spotkania Rektor PUM prof. Bogusław Machaliński podziękował za ciężką, wytrwałą i efektywną pracę, podkreślając, że proces rozwoju uczelni realizowany jest w sposób kompleksowy i usystematyzowany. Wszystkie działania infrastrukturalne, inwestycyjne plus wiele jeszcze innych, które realizujemy, opiewają na kwotę bliską półtora miliarda złotych. Zaznaczył także, że celem dalszego rozwoju uniwersytetu jest innowacyjność w medycynie, osiągnięcie najwyższej referencyjności jako ośrodka naukowego, edukacyjno-rozwojowego i klinicznego. Podkreślając pozycję PUM jako najlepszej uczelni w regionie, jednej z najlepszych w kraju i rozpoznawalnej za granicą, Rektor wskazał, że celem nadrzędnym jest wychowanie i wykształcenie profesjonalistów, którzy w przyszłości stanowić będą kadrę naszej uczelni, albo znajdą zatrudnienie w innych prestiżowych instytucjach ochrony zdrowia. Podziękował za wielki wkład w te wszystkie przedsięwzięcia, z których możemy być dzisiaj dumni. Przypomniał, że czekamy na wyniki ewaluacji, od których zależy możliwość ubiegania się o status uczelni badawczej, czyli elity w naszym kraju. Życzył także w nowym roku dalszej wytrwałej pracy w zdrowiu, radości, pokoju ducha i szczęściu, by kreatywność i odpowiedzialność dalej procentowały i służyły nam wszystkim, kolegom, koleżankom, całej naszej  PUM-owskiej rodzinie, a ostatecznie niech  wszelkie działania przekładają się na dobro człowieka chorego.