Pierwsze absolutorium w roku akademickim 2022/23!

27.06.2023 Wydarzenia

Studenci kierunków analityka medyczna i biotechnologia medyczna Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stali się pierwszymi absolwentami w mijającym roku akademickim. Uroczystość odbyła się 17 czerwca br. w pięknej Auli Rektoratu PUM w Szczecinie.

Gospodarzem uroczystości była dziekan Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM prof. dr hab. n. zdr. Izabela Gutowska. Powitała władze uczelni, przybyłych gości, absolwentów i ich bliskich oraz kadrę dydaktyczną PUM. Magnificencję Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n med. Bogusława Machalińskiego reprezentowała prof. dr hab. n med. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki, która zabrała głos w Jego imieniu.

Podczas uroczystości absolwenci Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej złożyli przyrzeczenie i otrzymali karty absolutoryjne, które wręczała im prof. Izabela Gutowska w towarzystwie prodziekanów prof. dr hab. n med. Danuty Kosik-Bogackiej i dr hab. Macieja Lenera, prof. PUM. Wyróżniającym się w nauce studentom, za wysoką średnią z ocen w toku studiów – dodatkowo przyznano nagrody. Wyróżniono także starostów grup za ich aktywność i działalność organizacyjną.

To wyjątkowe dla absolwentów wydarzenie uświetniły także przemowy kolegów ze stowarzyszeń studenckich i wręczane przez nich wyróżnienia dla najaktywniejszych ich uczestników. Głos zabrali pan Marcin Grajek – przedstawiciel Studenckiego Towarzystwa Naukowego, pani Klaudia Cholewa ze Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych i pan Filip Maciocha, przedstawiciel Studenckiego Towarzystwa Biotechnologów. Gratulacje złożył także pan Mateusz Cejko w imieniu Parlamentu Studentów PUM.

Wzruszeniom nie było końca, szczególnie gdy przemawiali przedstawiciele absolwentów. Z kierunku analityka medyczna głos zabrała pani Daria Kołodziej, z biotechnologii medycznej studiów 1. stopnia pani Roksana Ekert, a kierunku biotechnologii 2. stopnia pani Joanna Pastuszak. Dumni rodzice i nauczyciele nagradzali absolwentów gromkimi owacjami.

Prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej prof. dr hab. n med. Dariusz Chlubek poinformował tegorocznych absolwentów o nowo utworzonym Alumni Club Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i zaprosił do wstępowania w szeregi klubu. Alumni Club PUM jest uczelnianą organizacją, której ideą jest utrzymywanie kontaktów pomiędzy absolwentami a uczelnią, rozwijanie tej współpracy i oferowanie absolwentom możliwości uczestniczenia w życiu naukowym, dydaktycznym i koleżeńskim uczelni.

Uroczystość uświetnił występ chóru PUM pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Wspaniała atmosfera i oprawa artystyczna zapewniły wszystkim niezapomniane wrażenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.