Początek roku akademickiego na sportowo

25.10.2023 Wydarzenia

W pierwszych tygodniach października na wszystkich szczecińskich uczelniach odbyły się uroczyste inauguracje roku akademickiego 2023/24. Była to okazja do powitania nowych studentów, którzy zostali immatrykulowani, czyli przyjęci w poczet akademickiej społeczności. Z inicjatywy Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, oprócz oficjalnych ceremonii, studenci mieli również okazję do sportowej rywalizacji międzyuczelnianej.

Wspólnie z Akademickim Związkiem Sportowym, cztery szczecińskie uczelnie – Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie – zorganizowały zawody w dziewięciu dyscyplinach: ergometr wioślarski, tenis ziemny, siatkówka 3x3, siatkonoga, boccia, szachy, tenis stołowy, bijatyka morska i wioślarstwo. Zawody odbywały się na obiektach sportowych poszczególnych uczelni, m.in. w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, gdzie rozegrano turniej tenisa ziemnego debli mieszanych i sprinty na ergometrze wioślarskim.

Najlepszą parę w tenisie ziemnym wyłoniono spośród studentów Uniwersytetu Szczecińskiego. Drugie miejsce przypadło Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie. Natomiast Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie potwierdził swoje mistrzostwo w dyscyplinie – wioślarstwo. Nasi studenci zdeklasowali rywali i zajęli złote i srebrne medale we wszystkich czterech kategoriach: kobiecej wadze lekkiej i open oraz męskiej wadze lekkiej i open.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom sportowej inauguracji! Życzymy wszystkim studentom Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie nie tylko doskonałej formy fizycznej, ale także pasji do nauki i rozwoju swoich umiejętności w dziedzinach medycznych, a wszystkim szczecińskim studentom życzymy owocnego i udanego roku akademickiego!footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886