Podium dla sportowców PUM w mistrzostwach wojewódzkich

12.09.2023 Wydarzenia

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, sezon 2022/2023, zakończyły się dla sportowców-studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wspaniałym wynikiem. W klasyfikacji generalnej PUM zajął w kategorii kobiet 1., a w kategorii mężczyzn 3. miejsce.

Zwycięskie trofea na ręce rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego przekazał prezes Klubu Uczelnianego AZS PUM pan Oliwer Huzarski, w obecności trenera i kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM mgr Jana Jelca oraz wiceprezesa AZS OŚ Szczecin pana Zbigniewa Lipczyńskiego.

Reprezentacja damska osiągnęła najwyższe pozycje w następujących dyscyplinach: biegi przełajowe, ergometr wioślarski, koszykówka, koszykówka 3x3, wioślarstwo, pływanie, siatkówka plażowa, squash i w dyscyplinie pokazowej, niewliczanej do klasyfikacji końcowej tegorocznych mistrzostw – badmintonie. Reprezentacja męska zwyciężyła w ergometrze wioślarskim, wioślarstwie, squash-u i również badmintonie.

Nasze drużyny akademickie wykazały się talentem i zaangażowaniem osiągając znakomite wyniki w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostwach. Nasze studentki były niepokonane, zdobywając 111 punktów i wyprzedzając pozostałe uczelnie – Uniwersytet Szczeciński (82 pkt.), Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (55 pkt.), Politechnika Morska (49 pkt.) i Politechnika Koszalińska (6 pkt.). Reprezentacja męska również wypadła bardzo dobrze, zajmując 3. miejsce z końcowym wynikiem 85 punktów, stając na podium za Uniwersytetem Szczecińskim i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie.

Wszystkim drużynom rywalizującym w tegorocznym sezonie AMWZ gratulujemy woli walki i osiągniętych wyników. Naszym sportowcom życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.