Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych

05.10.2022 Wydarzenia

Po raz dwudziesty szósty mamy zaszczyt zaprosić do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych”, organizowanej przez Klinikę Reumatologii, Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Immunologii Klinicznej oraz Samodzielną Pracownię Diagnostyki Reumatologicznej PUM w Szczecinie. Jesienna edycja odbędzie się pod hasłem „Niedokrwistość i stan zapalny w ujęciu interdyscyplinarnym”.

Wśród problematyki poruszanej w trakcie sympozjum znajdą się m.in. zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem niedokrwistości, w tym niedoborowych i rozwijających się na tle zaburzeń funkcji nerek. Przyjrzymy się również znaczeniu badań mikrobiologicznych w rozpoznawaniu i terapii anemii. Kolejne tematy związane będą ze znaczeniem i możliwościami monitorowania stanu zapalnego m.in. w przebiegu chorób reumatycznych, cukrzycy czy aterogenezy. Skupimy także uwagę na szczególnej roli żelaza w rozwoju stanu zapalnego i miażdżycy. Do współpracy przy realizacji wydarzenia zaprosiliśmy specjalistów wielu dziedzin – hematologii, nefrologii, gastroenterologii, reumatologii, immunologii klinicznej oraz medycyny laboratoryjnej, co umożliwi wielokierunkowe i interdyscyplinarne spojrzenie na dyskutowane zagadnienia.

Sympozjum odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. w formule on-line w godz. 10:00–14:00. Dostęp do platformy będzie możliwy jeszcze przez 7 kolejnych dni od zakończenia konferencji, tj. do 27 listopada do godz. 12:00.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.