Prof. Jarosław Kaźmierczak odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

05.02.2020 Wydarzenia

Prof. Jarosław Kaźmierczak, kierownik Kliniki Kardiologii oraz Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej Kliniki Kardiologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie został odznaczony przez Ministra Zdrowia Orderem Odrodzenia Polski za wyjątkowe zasługi w dziedzinie prewencji, diagnostyki i terapii chorób sercowo-naczyniowych u polskich pacjentów.

Prof. Jarosław Kaźmierczak był konsultantem wojewódzkim, a obecnie jest konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii oraz członkiem Rady Zdrowia Publicznego przy Ministrze Zdrowia, a także od wielu lat jest aktywnym członkiem Sekcji Rytmu Serca PTK.

Jak podkreśla prof. Maciej Sterliński z Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie - "Prof. Jarosław Kaźmierczak jest czynnym zawodowo, bardzo aktywnym kardiologiem i nauczycielem akademickim. To pionier nowoczesnej elektroterapii i elektrofizjologii w Polsce, jeden z pierwszych lekarzy wykonujących w Polsce ablacje".

Order Odrodzenia Polski jest, po Orderze Orła Białego, najwyższym polskim państwowym odznaczeniem cywilnym. Prof. Jarosławowi Kaźmierczakowi został wręczony 4 lutego 2020 r. w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie.

Foto: od lewej prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Kargul i prof. dr hab. n. med. Jarosław Kaźmierczak, Puls Medycyny, KM, mat. pras.


bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886