Przyszli lekarze-dentyści ruszyli w świat!

11.07.2023 Wydarzenia

W Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyło się kolejne uroczyste absolutorium. Tym razem mury naszej Alma Mater opuścili absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego Wydziału Medycyny i Stomatologii.

W wydarzeniu udział wzięli absolwenci, ich najbliżsi i władze uczelni. Ceremonię poprowadził prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii prof. Mariusz Lipski. W krótkim przemówieniu pogratulował ukończenia studiów, życzył pomyślności w rozpoczynającej się pracy zawodowej i zachęcał młodych lekarzy dentystów do pozostania w kontakcie i współpracy z Alma Mater. W imieniu JM Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego głos zabrała prorektor ds. dydaktyki prof. Aneta Cymbaluk-Płoska i odczytała list Rektora skierowany do uczestników uroczystości. Następnie absolwenci złożyli przyrzeczenie lekarskie i z rąk dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii dr hab. Edyty Paczkowskiej odebrali karty absolutoryjne.

Uroczystość była okazją do uhonorowania osób, które uzyskały najwyższe wyniki w nauce podczas studiów, a także tych które były zaangażowane w działalność organizacyjną na rzecz społeczności akademickiej oraz absolwentów, którzy wzorowo reprezentowali uczelnię w akademickich zawodach sportowych. Dumni i wzruszeni rodzice oraz nauczyciele nagradzali absolwentów gromkimi owacjami.

Był to czas wspomnień i przemówień. Wyświetlono pamiątkowe zdjęcia i tablo, a słowa uznania popłynęły z ust Aleksandry Jankowskiej w imieniu Parlamentu Studentów i Darii Milewskiej z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Oddziału w Szczecinie. Głos zabrała także wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie dr hab. n med. Halina Ey-Chmielewska. Następnie z podziękowaniami i gratulacjami wystąpił Wojciech Frąckiewicz, pełniący przez pięć lat funkcję starosty roku.

Wyśmienitą oprawę muzyczną ceremonii zapewnił Chór PUM pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Po hymnie akademickim „Gaudeamus igitur” i sygnale prodziekana „Czapki w górę!” – dziesiątki biretów poszybowały, symbolizując rozpoczęcie nowego rozdziału życia i kariery zawodowej kolejnego rocznika utalentowanych lekarzy dentystów.

Uroczystość odbyła się 29 czerwca 2023 r.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886