PUM na targach EDU DAY i ABSOLWENT

09.03.2020 Wydarzenia

Ofertę do trzecioklasistów szkół średnich i maturzystów Pomorski Uniwersytet Medyczny zaprezentował w Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i Szczecinie. Forma otwartych targów spotyka się z zainteresowaniem młodzieży, która w jednym miejscu może zapoznać się z informacjami wielu uczelni wyższych.

Najpierw w Gorzowie Wielkopolskim, 3 marca br., odbyło się spotkanie w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stoisko PUM-u sąsiadowało z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Akademią Morską oraz Uniwersytetem Szczecińskim w ramach kooperacji „Akademicki Szczecin”. W tej 18. edycji Targów „Absolwent” uczestniczyło około 70 wystawców i kilkuset uczniów oraz pedagogów. W zdecydowanej większości prezentowane były oferty ze szkół wyższych i ponadgimnazjalnych. Były również stoiska z ofertami pracy.

Drugi w kolejności był Stargard, 4 marca br. Prezentacja odbyła się w Zespole Szkół nr 2 im. Kopernika, uczestniczyło w niej około 800 osób z 5 szkół średnich – maturzyści, uczniowie, nauczyciele. Młodzież była zainteresowana głównie kierunkiem lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacją i fizjoterapią. Pytania dotyczyły procesu rekrutacji i jakie przedmioty maturalne wymagane są na poszczególnych kierunkach studiów.

A na koniec spotkanie w Szczecinie 5 marca br., które odbyło się w Hali Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie. To miejsce odwiedziła młodzież głównie klas maturalnych z 13 szkół, łącznie około 1100 osób. Niektórzy mieli sprecyzowane plany na przyszłość, ale dużo osób nie podjęło jeszcze decyzji o wyborze kierunku studiów. Zainteresowaniem na stoisku PUM-u cieszyły się kierunki lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka, fizjoterapia, ale również farmacja, psychologia zdrowia czy pielęgniarstwo.bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886