PUM na targach INEX 2022

13.12.2022 Wydarzenia

W połowie listopada br. w centrum kultury Ravindra Bhavan w Margao w Indiach odbyła się siódma edycja targów INEX 2022. Zgromadziła ponad 150 wynalazków z m.in. Indii, Hiszpanii, Chin, Makao, Iranu, Tajlandii, Cypru i oczywiście z Polski.

Uroczyste otwarcie targów zgromadziło ponad 400 osób. Gościem honorowym inauguracji był indyjski Minister ds. Legislacji, Środowiska, Prawa i Sądownictwa Nilesh Cabral, który otworzył targi INEX wraz z Przewodniczącym Rady ds. Innowacji Stanu Goa Jose Manuel Noronha. Po inauguracji gospodarze odwiedził stoiska INEX. W targach wzięło udział ponad 150 wystawców, a INEX odwiedziło łącznie 7,5 tys. zwiedzających.

W czasie trwania wydarzenia oprócz konkursu wynalazków, odbywały się spotkania B2B i sesje panelowe. Szczególnie dobrze na tle uczestników targów wypadły rozwiązania stworzone w ramach projektów „Inkubator Innowacyjności” z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Oto rozwiązania, które otrzymały najwyższe nagrody:

• ZŁOTY MEDAL oraz GRAND PRIX TARGÓW INEX: 4-layer skin model for training suturing techniques, opracowany przez p. Rešada Nurkovića.
    - Czterowarstwowy model skóry – elastyczny, stworzony na wzór ludzkiego ciała model do ćwiczeń szycia chirurgicznego, realistycznie odwzorowuje warstwy ludzkiej skóry, umożliwia wielokrotne ćwiczenie technik szycia – po zdjęciu szwów nadaje się do ponownego użytku.
  • ZŁOTY MEDAL: Mobile application and website supporting the prevention of infectious and tropical diseases, containing recommendations for travelers, opracowana pod kierownictwem prof. dra hab. Miłosza Parczewskiego.
    - Aplikacja zawiera zalecenia dla podróżujących w różne regiony świata, umożliwia wygenerowanie kalendarza z zalecanymi szczepieniami zgodnie z planowaną datą wyjazdu i trasą podróży
  • ZŁOTY MEDAL: OtitisPhage, wynalazek opracowany pod kierownictwem prof. dr hab. Barbary Dołęgowskiej.
    - Bakteriofagowy preparat przeciwbakteryjny do leczenia zapalenia ucha zewnętrznego u psów na bazie Pseudomonas aeruginosa. Unikalna kompozycja bakteriofagów infekujących Pseudomonas aeruginosa - jedną z najczęstszych przyczyn infekcji ucha u zwierząt.
  • ZŁOTY MEDAL: The natural oil enriched with ingredients obtained from domestic plants to increase the antioxidant properties, zespołu pod kierownictwem prof. dra hab. Adama Klimowicza.
    - Naturalny olej roślinny o podwyższonej aktywności antyoksydacyjnej, otrzymany przez dodatek łatwo dostępnych części dziko rosnących roślin. Materiał posiada bardzo wysoką zdolność zmiatania wolnych rodników, nawet ponad 90%.
  • ZŁOTY MEDAL: VolumiGence, pod kierownictwem dra Pawła Rynio.
    - Nowatorskie oprogramowanie medyczne wykorzystujące automatyczny pomiar objętości worka tętniaka do przewidywania wystąpienia powikłań po operacji wszczepienia stent-graftów aortalnych.

Serdecznie gratulujemy twórcom!