PUM wspiera sport

25.10.2023 Wydarzenia

Pomorski Uniwersytet Medyczny to uczelnia, która dba nie tylko o wysoki poziom kształcenia, ale także o rozwój fizyczny i pasje sportowe swoich studentów. Dlatego w ramach realizowanych inwestycji, uczelnia zdecydowała się na modernizację infrastruktury Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, w tym budowę nowoczesnego boiska piłkarskiego. Boisko ma wymiary 56x30m i jest pokryte syntetyczną trawą. Koszt inwestycji wyniósł 1,1 mln zł brutto, z czego 38% stanowiły środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Boisko jest gotowe wraz z początkiem roku akademickiego 2023/24.

- Sport to nieodłączny element życia naszych studentów. Nie tylko poprawia ich kondycję fizyczną, ale także wpływa na ich zdrowie psychiczne i samopoczucie. Dlatego chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Nasza uczelnia jest znana z osiągnięć wioślarzy, którzy niedawno otrzymali najnowocześniejszy sprzęt. Teraz mamy nadzieję, że również piłkarze i przedstawiciele innych dyscyplin będą mogli się wykazać na nowym boisku. - mówi rektor PUM, prof. Bogusław Machaliński.

Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM miało miejsce 24 października 2023 r. Wzięli w nim udział rektor PUM prof. Bogusław Machaliński, prorektor ds. dydaktyki prof. Aneta Cymbaluk-Płoska oraz kierownik studium mgr Jan Jelec, a także studenci i pracownicy uczelni.