Różnorodność spoiwem współpracy

09.02.2023 Wydarzenia

Rektorzy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński i Politechniki Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM podpisali List Intencyjny o współpracy mającej na celu wzbogacenie oferty edukacyjnej dla kandydatów na studia oraz poszerzenie działalności naukowo-badawczej obu uczelni. Porozumienie podpisano 1 lutego br. w siedzibie PUM. W uroczystości uczestniczyła również Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz.

Pomorski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Morska zamierzają w najbliższych latach rozszerzać zakres oferowanych usług edukacyjnych, korzystając przy tym z doświadczenia, wiedzy, umiejętności oraz zaplecza naukowego najlepszych placówek dydaktycznych Pomorza Zachodniego.

- Chcemy zintegrować działania w tworzeniu wspólnej wartości, aby razem kształcić ratowników dla potrzeb gospodarki morskiej, sektora offshore oraz rozwijającej się morskiej energetyki wiatrowej. – powiedział Rektor PM prof. Ślączka i dodał. – Wykorzystując kadrę, aparaturę naukową, badawczą oraz dydaktyczną Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Politechniki Morskiej uzyskamy jakość na najwyższym poziomie, a to się przełoży na konkurencję Szczecina i naszych studentów.

- Inaugurujemy dziś nowy zakres i obszar współpracy z Politechniką Morską, aby jakość kształcenia i rozwój naszych przyszłych absolwentów były na jak najwyższym poziomie. Cieszymy się, że doświadczeni dydaktycy Politechniki będą uczestniczyć w kształceniu studentów, ponieważ przyniesie to wiele korzyści dla rozwoju Pomorza Zachodniego. – podsumował Rektor PUM prof. Machaliński.

Sąsiedzka bliskość obu szczecińskich uczelni stwarza odpowiednie warunki do podejmowania i rozszerzania wielokierunkowej współpracy dla dobra wspólnoty lokalnej regionu, a także mieszkańców całego kraju. Kluczowym atutem jest jednak różnorodność dyscyplin naukowych, która pozwoli kształcić młodzież także w zakresie wąskich specjalizacji. Oczywistym uzupełnieniem jest bardzo przyjazne i gościnne miasto Szczecin, otwarte na młodzież także z najodleglejszych regionów Polski. Zapraszamy!