Skonsultuj z farmaceutą

01.06.2023 Wydarzenia

Akcja organizowana jest cyklicznie przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) z udziałem studentów kierunku farmacja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Wiosenna edycja dotyczyła chorób cywilizacyjnych i profilaktyki. Głównym tematem wydarzenia była astma oskrzelowa.

Wydarzenie miało na celu przybliżenie roli, jaką pełni farmaceuta w systemie ochrony zdrowia. Osoby odwiedzające stanowiska obsługiwane przez studentów, oprócz uzyskania odpowiedzi na temat astmy, miały także możliwość wykonania bezpłatnych badań, m.in. glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, czy szczytowego przepływu wydechowego. Wolontariusze prowadzili także stanowisko Misiowej Apteki dla dzieci. Spotkanie odbyło się w często odwiedzanej przez mieszkańców Szczecina Galerii Handlowej Turzyn.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) to największa organizacja zrzeszająca studentki i studentów oraz absolwentki i absolwentów kierunku farmacja z 12 miast w Polsce. Należy do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmacji (EPSA) oraz Międzynarodowej Federacji Studentów Farmacji (IPSF).

PTSF Oddział Szczecin reprezentuje grupa aktywnych studentów i studentek kierunku farmacja PUM. Nasi studenci nieustannie rozwijają się oraz zdobywają doświadczenie poprzez angażowanie się w wiele wydarzeń i akcji edukacyjno-profilaktycznych zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim. Z sukcesami biorą również udział w różnych konkursach. W ostatnim Studenckim Konkursie Opieki Farmaceutycznej, który odbył się w marcu Lublinie reprezentantki ze Szczecina - Magdalena Jamka i Dominika Kociuba zajęły 3. miejsce. Gratulujemy!