Speed Dating Młodych Naukowców

19.04.2024 Wydarzenia

W tym tygodniu w sali Delfin Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, odbyła się pierwsza edycja Speed Dating Młodych Naukowców organizowana przez Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów. Wydarzenie skierowane było do doktorantów z całego Pomorza Zachodniego.

W spotkaniu udział wzięli doktoranci z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Politechniki Morskiej w Szczecinie, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zainaugurowane zostało wykładem dotyczącym badań interdyscyplinarnych. Wykład poprowadziła lek. dent. Barbara Gronwald, która odwoływała się do wykorzystywanego w jej przewodzie doktorskim naukowego połączenia stomatologii i eksploracji kosmosu.

Podczas wydarzenia młodzi naukowcy mieli okazję:

• wymienić się doświadczeniami wobec kształcenia w ramach Szkoły Doktorskiej i prowadzenia badań naukowych,
  • znaleźć wspólne mianowniki swoich prac badawczych
  • bliżej się poznać wykorzystując wydarzenie jako platformę do networkingu.

Zakres badań naukowych doktorantów, którzy brali udział w wydarzeniu jest bardzo zroznicowany. Badania zachodzą o dziedziny takie jak m.in.: epigenetyka, ginekologia, stomatologia, inżyniera chemiczna, elektrotechnika, matematyka, socjologia, inżynieria środowiska czy psychologia.

Speed Dating Młodych Naukowców to wydarzenie Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów we współpracy z Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego z dofinansowaniem w ramach programu Społecznik Pomorze Zachodnie. Zostało również objęte patronatem Rektora PUM, ZUT, PM oraz US. Patronami medialnymi zostali Radio ESKA oraz TVP.

Partnerzy Speed Dating Młodych Naukowców:

• Pomorze Zachodnie otwarte na biznes
  • Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
  • Krajowa Reprezentacja Doktorantów
  • Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych