Spektakularny sukces Wielkiej Majówki – Ambasador Zdrowia!

28.05.2024 Wydarzenia

Niezliczone atrakcje dla dzieci i dorosłych. Mnóstwo zabawy, uśmiechu ale przede wszystkim profilaktyki i dbania o zdrowie. Tegoroczna edycja Majówki - Ambasador Zdrowia cieszyła się rekordową frekwencją. Jak podkreśla pomysłodawczyni i jednocześnie Honorowa Ambasador wydarzenia prof. dr hab. n. med. Beata Karakiewicz „ten majowy piknik to przede wszystkim integracja mieszkańców”.

Majówka - Ambasador Zdrowia miała na celu łączyć pokolenia w duchu artystycznym, konkursami i promocją obszaru szkolnictwa wyższego. Inicjatywa ukazuje jak ważna jest współpraca wszystkich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej. Ambasador Zdrowia to połączenie majowego słońca z zaproszeniem wszystkich szczecinian do dbania o zdrowie i aktywność, nie tylko w maju. W programie nie zabrakło smacznego poczęstunku - grochówki wprost z wojskowej kuchni i pysznych ciast. Majówce towarzyszyły liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz występy artystyczne. Na scenie pojawiły się między innymi występy wokalne zespołu "Głosy Serca", taneczno-wokalny występ Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM w Szczecinie oraz występ "Scholii Leśnego". Gościem specjalnym był Teatr Rozmaitości "Gwitajcie".

Nie mogło również zabraknąć bloku prozdrowotnego, w którym odbyły się konkursy recytatorskie i wokalne o tematyce prozdrowotnej oraz konkursy sportowe dla najmłodszych. Majówka była również zaproszeniem dla wszystkich mam z dziećmi z okazji Dnia Matki.

Dziękujemy za świetną, wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886