Spotkanie Rektora z akademicką kadrą sportowców
16 czerwca w Sali Senatu Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste spotkanie władz uczelni ze studentami wyróżniającymi się osiągnięciami sportowymi. W wydarzeniu uczestniczyli: JM Rektor PUM, prof. dr hab. n. med. Leszek Domański, Prorektor ds. dydaktyki, prof. dr hab. n. med. Violetta Dziedziejko, mgr Jan Jelec, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, oraz mgr Tomasz Kławsiuć.
Podczas ceremonii Rektor oraz Prorektor wręczyli studentom dyplomy za wybitne osiągnięcia sportowe w różnych dyscyplinach doceniając ich determinację, systematyczną pracę oraz godne reprezentowanie uczelni na zawodach krajowych i międzynarodowych. W swoich wystąpieniach podkreślili znaczenie aktywności fizycznej w życiu codziennym oraz jej wpływ na zdrowie, rozwój osobisty i kształtowanie postaw. Docenili ich zaangażowanie oraz wkład w budowanie pozytywnego wizerunku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w środowisku akademickim i sportowym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym studentom i życzymy dalszych sukcesów.
Lista nagrodzonych sportowców i ich osiągnięcia:
PŁYWACY – kategoria uczelni medycznych
Natalia Pawlik
- pierwsze miejsce – 100 m stylem dowolnym
- pierwsze miejsce – 50 m stylem dowolnym
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem zmiennym
Emilia Kot
- trzecie miejsce – 50 m stylem klasycznym
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem zmiennym
Dominika Książek
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem zmiennym
Celestyna Szulc
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem zmiennym
Hanna Zielińska
- trzecie miejsce – 100 m stylem grzbietowym
Mikołaj Gorra
- pierwsze miejsce – 100 m stylem dowolnym
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem dowolnym
Maciej Szmit
- drugie miejsce – 50 m stylem grzbietowym
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem dowolnym
Bruno Bronikowski
- trzecie miejsce – 100 m stylem grzbietowym
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem dowolnym
Dominik Mróz
- pierwsze miejsce – 200 m stylem zmiennym
Marek Kowalski
- pierwsze miejsce – sztafeta 4×50 m stylem dowolnym
Finaliści
• Anna Dechnik – 200 m stylem klasycznym
• Celestyna Szulc – 200 m stylem klasycznym
• Katarzyna Kowalczyk – 200 m stylem dowolnym
WIOŚLARSTWO
2 miejsce w AMP-ach w wioślarstwie
Liwia Miszczyszyn, Julia Stachów, Alicja Kwiatkowska, Magdalena Szczepanek, Gabriela Stępień, Karolina Żamojcin, Zuzanna Kudlińska, Martyna Kołodziejczuk, Sterniczka: Julka Rutkowska
4 miejsce na AMP-ach w wioślarstwie
Franek Sieczka, Mateusz Machaliński, Bartek Żydowicz, Patryk Żurowski, Konrad Werra, Kajetan Leciej, Jakub Kubiciel, Michał Bielawa, Agata Pastuszka
Maciej Maruszczak, Jakub Wilk – 7. miejsce AMP w wioślarstwie
Maciej Maruszczak, Jakub Wilk - 3. miejsce MP Seniorów w wioślarstwie
Jakub Wilk - 1. miejsce klasyfikacji uczelni medycznych AMP na ergometrze; 4. miejsce AMP na ergometrze klasyfikacja ogólna,
Leo Dziwisch
Michał Staszak – 9. miejsce
Michał Staszak - 5. Miejsce w jedynkach
LEKKOATLETYKA w kategorii uczelni medycznych:
Joachim Maćkowiak
- 1 miejsce 200 metrów
- 2 miejsce 100 metrów
Zofia Gaborska - skok o tyczce
- 6 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bergen
- 2 miejsce na drużynowych Mistrzostwach Europy w Madrycie
- Mistrzyni Polski na otwarty stadionie
- Halowa mistrzyni Polaki (4.45 - 5 wynik w historii Polskiego skoku o tyczce na hali)
- Młodzieżowa wicemistrzyni Polski
- Reprezentantka PUM na Uniwersjadzie w Bochum (16 miejsce)
TRÓJBÓJ
SIATKÓWKA
BADMINTON
Sebastian Saldat
- Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego 18.10.2025r. - 3 miejsce MS B
- VI otwarte mistrzostwa Bydgoszczy 15.11.2025r. - 3 miejsce singiel OPEN, 5 miejsce mixt B
- 27 międzynarodowy turniej BABOLAT Cup - 5 miejsce singiel Open
- 27 międzynarodowy turniej BABOLAT Skills - 1 miejsce turniej pretendentów Open
- XV IMPA (mistrzostwa Polski) PZBad 2026 - brązowy medal Mistrzostw Polski IMPA w kat. MSC



