Sukcesy sportowe studentów PUM - docenione!

09.12.2022 Wydarzenia

Grudniowe spotkanie Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego z przedstawicielami studentów różnych sekcji sportowych było okazją do przekazania im gratulacji i słów uznania za godne reprezentowanie Uniwersytetu w licznych zawodach międzyuczelnianych. 

Na spotkanie zaproszeni zostali reprezentanci sekcji wioślarskiej, pływackiej, tenisa ziemnego oraz laureatki medali w dyscyplinach lekkoatletyka i karate. W mijającym 2022 roku wszystkie reprezentacje odniosły zarówno indywidualne jak i zespołowe sukcesy, a Trenerzy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM – mgr Jan Jelec i dr Piotr Lesiakowski nie kryli dumy, przedstawiając swoich podopiecznych i podkreślając ich osiągnięcia sportowe.

Świetne wyniki sportowców docenił również Rektor wskazując, jak ważny dla młodego człowieka, a szczególnie przyszłego medyka, jest sport. Nie tylko pozytywnie kształtuje on charakter, ale poprzez stałe rozwijanie pasji zaszczepia dbałość o stan własnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Rektor pogratulował studentom organizacji pracy i nauki, docenił umiejętność godzenia przez nich zróżnicowanych obowiązków podczas wyjątkowo wymagających studiów medycznych. Podziękował za zaangażowanie z jakim reprezentują Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz gratulując sukcesów życzył dalszego rozwoju sportowej pasji.

Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886