Szczecińska młodzież poznaje PUM

01.12.2023 Wydarzenia

Z cyklu „Szczecin zaprasza na studia” w listopadzie i grudniu br. odbywają się kolejne spotkania z młodzieżą naszego miasta. Tym razem to my odwiedzamy licea ogólnokształcące, by w przerwach między lekcjami oraz na lekcjach wychowawczych, w uczniowskim środowisku, prezentować swoje oferty edukacyjne. W projekcie Prezydenta Szczecina udział biorą uczelnie publiczne i niepubliczne. Każdemu spotkaniu patronują dyrektorzy szkół, a w prelekcjach udział biorą uczniowie klas przed- i maturalnych.

Po odbytych już spotkaniach w dwóch szkołach z uczniami sześciu klas, a także badaniach ankietowych przeprowadzanych po prezentacjach – dowiedzieliśmy się, że Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie frekwencyjnie zajmuje 2. silne i stałe miejsce jeśli chodzi o wybór uczelni. A najczęściej wymieniane przez uczniów kierunki to lekarski, lekarsko-stomatologiczny, farmacja, biotechnologia, a także dietetyka, fizjoterapia i ratownictwo. By wzbogacić wiedzę kandydatów i urozmaicić przekazywane przez nas informacje przygotowujemy także stoiska wystawiennicze obsługiwane przez pracowników uczelni. To tu tegoroczny lub przyszłoroczny maturzysta może rozwiać swoje wątpliwości, zasięgnąć praktycznej porady lub utwierdzić się w dokonanym już wyborze miejsca dalszej edukacji.

Przed nami kolejne dwa spotkania w szczecińskich liceach, a na wiosnę ruszamy w zachodniopomorski region z serią spotkań w ramach „EDU DAY”. Niezmiennie zorganizujemy także nasze Dni Otwarte. Z całą pewnością odbędą się w Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie i być może w innych naszych nowoczesnych centrach, w których uczą się nasi studenci. Terminy spotkań będziemy ogłaszać w przyszłym roku na stronie internetowej oraz w social meciach. Śledźcie nasze wiadomości i do zobaczenia!