Tytuł Człowiek Roku dla Rektora PUM

16.07.2021 Wydarzenia

Redakcyjna Kapituła przyznała tytuł Człowieka Roku „Głosu Szczecińskiego" prof. Bogusławowi Machalińskiemu, rektorowi PUM. To wyróżnienie przyznawane jest osobom, które przyczyniają się do promocji i rozwoju regionu Pomorza Zachodniego oraz w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności.

W tegorocznej edycji plebiscytu nominowanych było 876 osób w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, Samorządność i społeczność lokalna, Nauka oraz jedno wyróżnienie specjalne „Człowiek Roku".

- Jestem zaszczycony wyróżnieniem i dostrzeżeniem przez Dziennikarzy, Kapitułę i czytelników „Głosu Szczecińskiego" działalności Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. - powiedział prof. Machaliński odbierając Dyplom i statuetkę - Uczymy przyszłych lekarzy niesienia pomocy pacjentom mimo przeciwności losu, jaką jest choćby pandemia. Czynimy to nie zza komputerów, a w sposób praktyczny, w kontakcie z chorymi. - dodaje Rektor - Prowadzimy też badania naukowe, które w przyszłości realnie przyczynią się do rozwoju rożnych dziedzin medycyny. Cieszę się, że nasze osiągnięcia klasyfikują nas wysoko i, że docenia to społeczność nie tylko akademicka.

Propozycje do nominacji przedkładają Kapitule dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w miastach i powiatach województwa zachodniopomorskiego. Wyboru dokonują na podstawie przeglądu swoich publikacji z całego roku. Swoje propozycje przesyłają również czytelnicy. Te zgłoszenia Kapituła bierze pod szczególną uwagę przyznając nominacje.

Miniony 2020 rok był trudny. Pandemia dotknęła niemal każdej dziedziny naszego życia, zmieniając wiele jego aspektów na zawsze. Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z regionu angażowało się w życie lokalnych społeczności, wyróżniając się dokonaniami w różnych dziedzinach.

Gratulujemy wszystkim laureatom!