Uczniowie szczecińskiego LO XIII w PUM

23.05.2022 Wydarzenia

Miło nam było gościć młodzież ze szczecińskiego Liceum Ogólnokształcącego nr XIII wraz z opiekunami paniami mgr Iwoną Szafińską oraz mgr Beatą Stępkowską-Styś.

Uczniowie zapoznali się z ogólnymi informacjami o studiach w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Szczególnie jednak interesowały ich kierunki Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej.

Podczas spotkania licealiści pogłębili wiedzę z technik sekwencjonowania genów – Sanger’a i sekwencjonowania następnej generacji – NGS. Mieli okazję „zajrzeć” w głąb genu, aby zobaczyć mutacje. Pracownicy Zakładu Genetyki  i Patomorfologii PUM – dr Wojciech Kluźniak i dr hab. Marcin Lener zaprezentowali laboratoria genetyczne PUM, a także opowiadali o genetyce, pracy w tej dziedzinie nauki i oczywiście odpowiadali uczniom na ciekawe pytania.

Zapraszamy młodzież do spotkań w naszej uczelni oraz do studiowania w PUM.