Uroczyste czepkowanie absolwentów Pielęgniarstwa

27.07.2021 Wydarzenia

Przyjęcie czepka, symbolu zawodowego pielęgniarki/pielęgniarza, to doniosłe wydarzenie dla absolwentów kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie. Odbyło się ono 2 lipca 2021 r. w auli Rektoratu PUM w Szczecinie.

Ceremonię zaszczyciły obecnością dr hab. n. med. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki PUM oraz obie panie prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. Elżbieta Grochans i dr hab. n. med. i n. zdr. Karolina Skonieczna-Żydecka. W uroczystości brali także udział: nauczyciele akademiccy PUM, naczelne pielęgniarki szczecińskich szpitali, mentorzy kształcenia praktycznego, a także absolwenci, ich rodziny i przyjaciele. Wydarzenie poprowadziła dr n. med. Magdalena Kamińska, kierownik Samodzielnej Pracowni Opieki Długoterminowej i Medycyny Paliatywnej.

Podczas ceremonii został odczytany list gratulacyjny od prof. Bogusława Machalińskiego, rektora PUM. Były również przemówienia prorektor Anety Cymbaluk-Płoskiej, prodziekan Elżbiety Grochans, dr n. zdr. Gabrieli Hofman, przewodniczącej Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, a także przedstawicieli społeczności akademickiej - dr n. zdr. Barbary Musiał, opiekuna roku, pani Martyny Murawki, wiceprzewodniczącej Parlamentu Studentów PUM oraz pana Andrzeja Opali, starosty roku. Były gratulacje, składano także życzenia miłych wspomnień ze studiów, kroczenia przez życie z entuzjazmem, wytrwałego dążenia do wytyczonych celów, śmiałego sięgania po swoje marzenia oraz wspaniałych sukcesów zawodowych.

Uroczystość, honorująca zakończenie edukacji zawodowej studentów kierunku Pielęgniarstwo na poziomie studiów stacjonarnych I stopnia miała szczególne znaczenie dla absolwentów z uwagi na dostąpienie zaszczytu przyjęcia czepka – symbolu zawodowego pielęgniarki/pielęgniarza. Licencjatka kierunku Pielęgniarstwo, pani Zuzanna Zarzycka, która uzyskała najwyższą średnią ocen ze studiów 4,73, przyjęła z rąk dr n. zdr. Gabrieli Hofman czepek i nagrodę ufundowaną przez Szczecińską Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Ważną częścią uroczystości było złożenie przyrzeczenia pielęgniarskiego i odśpiewanie hymnu pielęgniarskiego. Doniosłej oprawy uroczystości nadało uczestnictwo pocztu sztandarowego i pedli PUM.

Mistrzyni ceremonii dr n. med. Magdalena Kamińska serdecznie podziękowała gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, absolwentom PUM w Szczecinie, którzy zostali włączeni do grupy zawodowej pielęgniarek/pielęgniarzy życzyła zdrowia, samych sukcesów, nieustającej satysfakcji z dotychczasowych dokonań, radości i inspiracji z możliwości pomocy drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.