Uroczyste otwarcie Poradni Prehabilitacyjnej

28.02.2023 Wydarzenia

27 stycznia br. otwarto nowopowstałą poradnię specjalistyczną w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii, przy ul. Strzałkowskiej w Szczecinie. Ma ona wesprzeć pacjentów onkologicznych w kompleksowym i wielokierunkowym przygotowaniu do leczenia choroby nowotworowej. Dzięki działalności tej nowej placówki kolejni pacjenci zyskają szanse na zminimalizowanie powikłań, lepszą tolerancję leczenia i szybszy powrót do zdrowia.

W zespole medycznym, w gronie onkologów, fizjoterapeutów i psychoonkologów, znalazła się absolwentka dietetyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pani Nikola Janowska. W inauguracji działalności poradni udział wziął m.in. prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, prekursor idei prehabilitacji w Polsce, z gościnnym wykładem „Prehabilitacja – od tego zaczyna się walka z rakiem”, a także prof. dr hab. Ewa Stachowska, kierownik Katedry i Zakładu Żywienia Człowieka i Metabolomiki PUM.