Uroczyste pożegnanie Absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM

15 czerwca 2026 roku w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyła się uroczystość absolutoryjna absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu. Było to wyjątkowe wydarzenie, stanowiące zwieńczenie wielu lat nauki, pracy i zaangażowania studentów w zdobywanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do wykonywania wybranego zawodu.
Ze względu na wyjątkowo liczne grono absolwentów uroczystość odbyła się w dwóch turach – o godzinie 9:00 oraz 12:00.
Obchody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w wykonaniu Chóru PUM. Następnie Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. dr hab. Beata Karakiewicz, powitała zgromadzonych gości: władze uczelni z Prorektor ds. Dydaktyki, prof. dr hab. n. med. Violettą Dziedziejko na czele, kadrę dydaktyczną, zaproszonych gości, absolwentów oraz ich rodziny i bliskich.
W swoim wystąpieniu prof. dr hab. Beata Karakiewicz pogratulowała absolwentom wytrwałości, determinacji oraz osiągnięcia ważnego etapu w życiu zawodowym i osobistym. Życzyła im wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Przemówienie miało ciepły i wzruszający charakter, podkreślając rangę tego wyjątkowego dnia.
Podczas pierwszej części uroczystości dyplomy odebrali absolwenci kierunków:
- dietetyka – studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne),
- kosmetologia – studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne),
- logopedia kliniczna z terapią zajęciową – studia I stopnia,
- pielęgniarstwo – studia I stopnia,
- położnictwo – studia I stopnia,
- ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore – studia I stopnia.
Podczas drugiej części uroczystości dyplomy otrzymali absolwenci kierunków:
- fizjoterapia – jednolite studia magisterskie,
- psychologia zdrowia – jednolite studia magisterskie,
- dietetyka – studia II stopnia (stacjonarne),
- kosmetologia – studia II stopnia (stacjonarne),
- pielęgniarstwo – studia II stopnia (stacjonarne),
- pielęgniarstwo – studia I i II stopnia (niestacjonarne),
- położnictwo – studia II stopnia (stacjonarne).
Łącznie prof. dr hab. Beata Karakiewicz wręczyła dyplomy ponad 500 absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Uroczystość uświetniły wystąpienia przedstawicieli absolwentów – Jakuba Błaszczyka i Natalii Turek – a także reprezentantów Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz Parlamentu Studentów. W swoich przemówieniach dziękowali wykładowcom za przekazaną wiedzę i wsparcie, podkreślając jednocześnie dumę z przynależności do społeczności akademickiej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Tradycyjnie wyróżniono również studentów, którzy podczas studiów osiągali znaczące sukcesy sportowe. Nagrody wręczył kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM, mgr Jan Jelec.
W gronie nagrodzonych znaleźli się:
- piłka ręczna – Katarzyna Zimny (fizjoterapia),
- siatkówka – Jakub Błaszczyk (fizjoterapia), Marcin Janiszewski (fizjoterapia), Melania Gołos (kosmetologia II stopnia i pielęgniarstwo I stopnia),
- koszykówka – Natalia Buryta (fizjoterapia) oraz Wiktoria Spychała (psychologia zdrowia).
Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości, wzruszenia i dumy z osiągnięć absolwentów, dla których był to symboliczny moment zakończenia jednego z najważniejszych etapów edukacji oraz rozpoczęcia nowego rozdziału życia zawodowego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz ich rodzinom i bliskim. Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz nieustannego rozwoju na dalszej drodze zawodowej.



