„Welcome to PMU”

07.10.2021 Wydarzenia

Studenci programów anglojęzycznych PUM jako pierwsi rozpoczęli przygodę w naszej Alma Mater, pod takim właśnie hasłem. Welcome to Pomeranian Medical University in Szczecin!

Już pod koniec września br. odbył się z ich udziałem „Integration week”. Był to tydzień integracyjny, podczas którego mieli możliwość między innymi zapoznania się z organizacją roku akademickiego, działaniem dziekanatu oraz spotkać się z Parlamentem Studentów.

Studenci odbyli również szkolenie Intercultural Skills prowadzone przez trenera British Council Foundation w ramach realizacji programu NAWA „Welcome to Poland”, projekt pn. "PUM przyjaznym i otwartym miejscem dla międzynarodowej wspólnoty akademickiej. PUM is a friendly and open space for an international academic community". Odbyli także spotkania z prowadzącymi kurs biologia, chemia i fizyka w ramach obowiązkowych kursów przygotowawczych prowadzonych na platformie e-learningowej Pearsona.

Na zakończenie tygodnia pełnego pracy odbyła się wycieczka z przewodnikiem po Szczecinie oraz piknik. Piękna pogoda pozwoliła w pełni cieszyć się zabawami integracyjnymi na łonie przyrody i budować zespoły nowej akademickiej społeczności.

Nasi anglojęzyczni studenci poznają piękną Polskę, Szczecin i już od tygodnia się uczą. Powodzenia!