Wizyta prof. Wolfganga Scharecka w PUM

18.05.2023 Wydarzenia

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie odwiedził na początku maja br. profesor Wolfgang Schareck, wybitny chirurg, transplantolog, przez 14 lat Rektor Uniwersytetu w Rostoku. Profesor Schareck był wieloletnim  kierownikiem  Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej, przewodniczącym Komisji Transplantacji Trzustki przy Niemieckim Towarzystwie Transplantologicznym, członkiem Zarządu EuroTransplantu, przewodniczył także Komitetowi Doradczemu EuroTransplantu w zakresie transplantacji trzustki.

Dzięki zaangażowaniu Pana profesora Wolfganga Scharecka od 2018 roku rozwija się współpraca pomiędzy Uniwersytetem w Rostoku i Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Wspierając dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyki molekularnej najmłodszych pacjentów klinik pediatrycznych PUM dotkniętych chorobami rzadkimi, profesor Schareck przyczynił się w ostatnich latach do rozwoju szczecińskiej pediatrii.

Wykład otwarty prof. Wolfganga Scharecka pt. Can higher education make you happier? - Czy wykształcenie wyższe może uczynić Cię szczęśliwszym? odbył się 10 maja 2023 r. i stanowił ważne wydarzenie dla całej społeczności Uniwersytetu, szczególne dla młodzieży akademickiej. Spotkanie z wielkim naukowcem, o doświadczeniu płynącym również z lat budowania tradycji Uniwersytetu w Rostocku, odbyło się w niezwykle przyjaznej atmosferze i stanowiło okazję dla młodych naukowców i przyszłych klinicystów, którzy mogli wysłuchać inspirującego wykładu oraz zadać pytania wybitnemu Gościowi.

Wykłady otwarte Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to inicjatywa Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego zapoczątkowana w 2017 roku wykładem światowej sławy naukowca i mikrochirurga Pani prof. Marii Siemionow, profesor ortopedii i dyrektora kształcenia mikrochirurgii na Uniwersytecie Illinois w Chicago.  Organizowane cyklicznie przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie wykłady te stanowią wyjątkową sposobność dla członków społeczności akademickiej oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach z wielkimi naukowcami z kraju i z zagranicy.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886