Wsparcie fizjoterapeutów PUM

26.11.2021 Wydarzenia

Studenci IV kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM aktywnie uczestniczyli w akcji Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR) podczas IV Otwartych Mistrzostw Sportu w Szczecinie, które odbyły się 20 listopada br.

Wolontariat odbył się w ramach zajęć z przedmiotu Aktywność Ruchowa Adaptacyjna i Sport Osób Niepełnosprawnych i został zorganizowany przez dr Magdalenę Ptak z Zakładu Rehabilitacji Medycznej i Fizjoterapii Klinicznej PUM wraz ze studentami – panią Ewą Kochańską-Lechniak i panem Krzysztofem Lechniakiem.

Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie kolejny już raz mieli możliwość czynnie uczestniczyć w aktywności fizycznej osób poruszających się na wózkach i w sposób praktyczny wspomóc ich w sportowych zmaganiach. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VI". Pracowali  z osobami z niepełnosprawnością, które – jak sami o sobie mówią – nie potrzebują stałej opieki do końca życia i zwolnienia z jakichkolwiek obowiązków, lecz potrzebują aktywności, które pozwalają im odzyskać samodzielność, poczucie własnej wartości oraz miejsce w społeczeństwie.

Gratulujemy zaangażowania i wsparcia tej cennej inicjatywy FAR - Fundacja. Brawo drodzy studenci PUM!bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886