Wybory odbędą się i będą bezpieczne

16.03.2020 Wydarzenia

Kryzysowy Zespół Epidemiologiczny PUM, zgodnie z rekomendacją prof. Miłosza Parczewskiego, podjął dziś decyzję, że Uczelniane Kolegium Elektorów dokona wyboru Rektora PUM na kadencję 2020-2024 w zaplanowanym terminie, tj. we wtorek 17 marca 2020 r.

Ta decyzja poprzedzona była obszerną konsultacją członków Zespołu Epidemiologicznego PUM, dyrektorów klinicznych szpitali PUM oraz zaproszonego na posiedzenie prof. Parczewskiego - konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych województwa zachodniopomorskiego.

Uznano, że w świetle dynamicznie rozwijającej się sytuacji i nieznanych losów przebiegu zachorowań, aktualna epidemiczna sytuacja w województwie zachodniopomorskim sprzyja przeprowadzeniu wyborów z zachowaniem zaleceń ostrożności. Podkreślono również, że PUM jako uczelnia medyczna – nie powinna w najbliższym czasie pozostać bez organów nadzorczych oraz, że od całego personelu medycznego, a także studentów oczekuje się najwyższej staranności, odpowiedzialności i gotowości w działaniu.

Dlatego, w oparciu o powyższe przesłanki – przygotowano środki zapewnianiające wszystkim elektorom maksymalny stopień bezpieczeństwa:

  • zebranie wyborcze zostanie rozciągnięte w czasie od godziny 13.00 do 17.00, aby każdy elektor mógł w spokoju, bez narażenia się na jednoczesną obecność dużej liczby osób, w dogodnym dla siebie czasie, sprawnie i szybko wypełnić wszystkie obowiązki elektora, w tym oddać głos;
  • przygotowane będą 4 stanowiska rejestracyjne, wydające mandaty i karty do głosowania. Stanowiska te będą odpowiednio zabezpieczone pod względem epidemiologicznym, w szczególności w środki ochrony osobistej;
  • wytyczony zostanie ciąg komunikacyjny, który umożliwi wszystkim uczestnikom zachowanie bezpiecznego odstępu i nie gromadzenia się.

Kandydat na Rektora będzie obecny przez cały okres zebrania w Auli Rektoratu, aby osobiście odpowiadać na pytania, które każdy z elektorów będzie mógł zadawać przez cały przebieg zebrania.

Opinia prof. Miłosza Parczewskiego


bg

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886