Wyrównana wiedza na Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu

18.05.2021 Wydarzenia

Szczecinianka Katarzyna Natalia Zoła z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I i gdańszczanka Marika Stolarz z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego zajęły ex aequo pierwsze miejsce w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu, której finał odbył się 26 kwietnia br. w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Zgodnie z decyzją Senatu PUM obie Laureatki mogą aplikować na wszystkie kierunki studiów w naszej uczelni, otrzymując maksymalną liczbę punktów na danym kierunku. Będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej. Serdecznie zapraszamy Panie do rejestracji!

Pisemne sprawdziany olimpijskiej wiedzy bywały się za pośrednictwem Centrum Egzaminów Testowych PUM. Do Finału zakwalifikowało się 16 licealistów ze Szczecina, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Częstochowy, Torunia, Głubczyc i Kołobrzegu spośród 464 uczniów reprezentujących prawie wszystkie województwa. Do części ustnej w Rektoracie PUM przystąpiło 11 uczestników.

Mimo pandemicznych warunków z sukcesem udało się zorganizować Olimpiadę Wiedzy o Mózgu Pomorskiemu Towarzystwu Neurokognitywistycznemu PTNk, V Liceum Ogólnokształcącemu im. Adama Asnyka w Szczecinie oraz Zakładowi Neurokognitywistyki pod czujnym okiem dr Dariusza Jeżewskiego, kierownika Zakładu Neurokognitywistyki Stosowanej PUM i prezesa Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, a organizatorom dziękujemy za jej propagowanie!