Wyzwania współczesnej reumatologii – onkoreumatologia

29.09.2023 Wydarzenia

Już po raz dwudziesty ósmy w PUM odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych”. Organizatorami są Klinika Reumatologii, Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Immunologii Klinicznej oraz Samodzielna Pracownia Diagnostyki Reumatologicznej PUM w Szczecinie. Jesienna edycja odbędzie się pod hasłem „Wyzwania współczesnej reumatologii – onkoreumatologia”.

Wśród problematyki poruszanej w trakcie sympozjum znajdą się zagadnienia związane z szeroko rozumianymi problemami onkologicznymi. Ze względu na fakt, że onkoreumatologia to obecnie niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, główny akcent będzie położony na ryzyko nowotworowe w przebiegu chorób reumatologicznych. Omówione zostanie także znaczenie wirusów onkogennych w aspekcie reumatologii, możliwości biologii molekularnej zarówno w kontekście oceny ryzyka, jak i diagnostyki onkologicznej, także u chorych reumatologicznych oraz potencjał diagnostyczny i prognostyczny markerów zapalnych i nowotworowych.

Sympozjum odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 r. w formule on-line w godz. 10.00–14.00.
Dostęp do platformy będzie możliwy jeszcze przez 7 kolejnych dni od zakończenia konferencji, tj. do 26 listopada do godz. 12:00.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat konferencji i do rejestracji – link.