Z wizytą w MCD3

23.05.2022 Wydarzenia

Nowoczesne Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki nr 3 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, warte prawie 49 milionów złotych z wyposażeniem, powstało dzięki dofinansowaniu Ministra Edukacji i Nauki. Od rozpoczęcia budowy do oddania obiektu studentom minął jedynie rok.

MCD3 to dwa piętra z salami ćwiczeń, laboratoriami, multimedialną salą wykładową, a także strefą relaksu dla studentów. Budynek został zaprojektowany tak, by można było dobudować trzecią kondygnację.

Dziś studenci kierunku farmacji PUM mają do dyspozycji większe możliwości dydaktyczne, a Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej plasuje się na najwyższym poziomie w Polsce. Nowe warunki pozwolą na lepszą naukę i przygotowanie studentów do egzaminów oraz ich przyszłej kariery zawodowej, ale także przyniosą korzyści pacjentom m.in. poprzez badania, czy szukanie nowych substancji, które mogłyby stać się w przyszłości lekami.

W uroczystości otwarcia MCD3 wziął udział Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek i podkreślił, że rząd RP chce intensywnie inwestować w polską medycynę, również w tę rozwijaną w Szczecinie.

- Rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego jest w interesie państwa polskiego i całego społeczeństwa polskiego. Rozwój kierunków medycznych w Polsce, przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na kadry medyczne i to w każdym obszarze, to jest priorytet polityki państwa polskiego. – powiedział Minister Czarnek i poinformował również, że według wstępnych wyników, Pomorski Uniwersytet Medyczny uzyskał najwyższe oceny, jeśli chodzi o działający od niedawna kierunek farmaceutyczny.

- Nasza farmacja powstała niedawno i już jest jednym z liderów w kraju pod kątem osiągnięć naukowych. Również inne dyscypliny wyglądają bardzo dobrze i wciąż pracujemy na poprawę ich notowań. – podsumował prof. Bogusław Machaliński, rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

To nie koniec inwestycji w PUM. Już niebawem otwarcie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, o czym będziemy informować już w czerwcu.footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886