Zapraszamy na turniej siatkówki plażowej

25.05.2022 Wydarzenia

W pięknej scenerii Wyspy Grodzkiej w Szczecinie, na boiskach wytyczonych na piasku z widokiem na Wały Chrobrego, rywalizować będą dwuosobowe zespoły polskich uczelni medycznych. Zapraszamy do kibicowania naszym młodym medykom w sobotę 4 czerwca w godz. 9.00 - 19.00 i w niedzielę 5 czerwca od godz. 9.00 do około 13.30, kiedy to planowana jest ceremonia wręczenia medali i pucharów.

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn odbędą się od patronatem JM Rektora PUM prof. dr hab. n. med. Bogusława Machalińskiego. Zmagania młodych medyków organizowane są po raz ósmy, a Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie po raz drugi prezentuje się w roli gospodarza. Turniej rozgrywany będzie systemem brazylijskim, co oznacza, że druga porażka eliminuje zespół z dalszej gry o tytuł Mistrza Polski, ale pozwoli grać o dalsze miejsca. Spotkania toczyć się będą równolegle na 4 profesjonalnych boiskach.

Rywalizujące ze sobą zespołu siatkarek i siatkarzy reprezentują:

1. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  2. Gdański Uniwersytet Medyczny
  3. Pomorski Uniwersytet Medyczny w szczecinie
  4. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  5. UMK w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
  6. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  7. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  8. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  9. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Organizatorem mistrzostw jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy udziale Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Szczecinie, Klubu Uczelnianego AZS PUM i Parlamentu Studenckiego PUM.