Zdolni studenci i doktoranci PUM – nagrodzeni stypendium Prezydenta m. Szczecina

16.06.2021 Ogłoszenia

Wśród 19 finalistów stypendium Prezydenta Miasta Szczecin jest aż ośmiu studentów i doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Laureatami są Jakub Rosik, Dawid Ciechanowicz, Mateusz Kozłowski, Filip Machaja, Bartosz Szostak oraz Emilia Rogoża-Janiszewska, Karolina Malińska i Bogusz Aksak-Wąs. Gratulujemy!

W tegorocznej edycji programu o przyznanie stypendium ubiegało się blisko 80 osób. Łącznie złożono 75 wniosków, z czego 53 pochodziły od studentów, a 22 od doktorantów. Maksymalna wysokość stypendium dla studenta wyniosła 10 tys. zł brutto, dla doktoranta – 30 tys. zł brutto.

Zdolni studenci i absolwenci za chwilę będą mogli sięgnąć po kolejne wyróżnienia. 1 lipca br. ruszy nabór wniosków – tym razem na prezydenckie nagrody za najlepsze prace naukowe. Dyscypliny i obszary naukowe zgłaszanych prac to nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno-techniczne oraz nauki medyczne i nauki o zdrowiu. Zapraszamy do aplikowania!

Dziękujemy Prezydentowi m. Szczecina za promowanie utalentowanych studentów i doktorantów. Stypendia dla najzdolniejszych to ważny instrument wspierania rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego. Pozytywnie przyczynia się też do pozyskiwania kadr naukowych dla regionu oraz daje perspektywę najmłodszym, dopiero poszukującym swojej życiowej drogi w Szczecinie.