Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland - oddział Szczecin

Zrzeszamy studentów kierunków medycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, którzy są oddani swojej pracy, a poprzez liczne możliwości, jakie daje nam ogólnopolska i międzynarodowa współpraca, edukują osoby spoza środowiska medycznego w celu poprawy wiedzy o zdrowiu w naszym regionie i całej Polsce.

Nasze działania przeprowadzamy cyklicznie. Mamy wiele inicjatyw. Jest to na przykład „Zdrowie pod Kontrolą”, akcja która polega na przeprowadzaniu profilaktycznych badan na stoiskach edukacyjnych w centrach handlowych. Kolejna jest „Tramwaj zwany pożądaniem” – wydarzenie mające edukować społeczeństwo w zakresie wiedzy o seksie oraz zagrożeniach jakie z niego wynikają. Robimy to podczas darmowej przejażdżki tramwajem lub rejsu łódką.

Doba pandemii krzyżuje plany. Zeszłoroczne akcje przeprowadziliśmy niestety online. Dlaczego niestety? Otóż dlatego, ze największa frajda z bycia akcjonariuszem naszego oddziału pochodzi z kontaktu z ludźmi, rozmowy z nimi. Namacalnym dowodem jest uśmiech osób, z którymi się spotykamy i utwierdzenie się, ze nasze działania maja sens.

Bycie w oddziale, to nie tylko akcje dla innych, ale również benefity dla nas. Oprócz trzech programów stałych z zakresu Zdrowia Publicznego, Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS oraz Praw Człowieka i Pokoju, których odbiorcami są osoby spoza środowiska medycznego, mamy również trzy programy skierowane bezpośrednio do nas. Są to Praktyki Kliniczne i Wymiany Naukowe, na które możemy wyjechać w okresie wakacyjnym. Jest to ciekawa możliwość zwiedzenia świata i poznania nowych ludzi. Niektóre ze znajomości, jakie wtedy się zawiązują, pozostają na całe życie. Kolejnym programem dla nas jest Edukacja Medyczna, warsztaty podczas których nauczysz się nie tylko jak prawidłowo odczytywać EKG, ale także szycia chirurgicznego czy wykonywania USG.

Zapraszamy do IFMSA-Poland oddział Szczecin wszystkich studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – nie tylko kierunek lekarski! Dla każdego znajdziemy cos specjalnego. Masz ochotę edukować ludzi, wyćwiczyć umiejętności praktyczne, wziąć udział w szkoleniach z USG, a może po prostu marzy Ci się wyjechać na praktyki bądź wymianę naukowa poza granice Polski? Nasze stowarzyszenie będzie dla Ciebie idealne!