Parlament Studentów


     

Czym jest Samorząd Studencki i Parlament Studentów PUM?

Samorząd Studencki tworzą wszyscy studenci PUMu, natomiast Parlamentem nazywamy zarząd Samorządu, składający się z 11 przedstawicieli wszystkich Wydziałów naszej Uczelni.

Czym zajmuje się Parlament Studentów PUM?

Działamy na wielu polach, m.in:

 • dydaktyka - bierzemy udział w pracach nad programem studiów, wspólnie z władzami wprowadzamy zmiany w regulaminach i sposobach prowadzenia zajęć. Reprezentujemy interesy wszystkich studentów w rozmowach z władzami PUM.
 • sprawy studenckie - bierzemy udział w komisjach ds. Osiedla Akademickiego, Spraw Socjalnych
 • reprezentacja - organizujemy i bierzemy udział w akcjach i konferencjach reprezentujących naszych studentów w Szczecinie jak i w kraju.
 • rozrywka - organizujemy cykliczne imprezy klubowe oraz wydarzenia specjalne: Bieg PUM dla Zdrowia, studenckie grillowanie, darmowe wyjścia na wrotki czy turnieje w bilard - to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych przez nas w ubiegłym roku akademickim 

 

Obecny skład Parlamentu Studentów PUM:  

         

 • Damian Durys, Przewodniczący Parlamentu Studentów PUM

Cześć, jestem Damian, studiuję lekarski i pełnię funkcję przewodniczącego Samorządu Studenckiego naszej Uczelni. Reprezentuję nas i przede wszystkim dbam o studenckie sprawy zarówno na PUMie, w Szczecinie jak i na arenie ogólnopolskiej. Koordynuję prace Parlamentu, wspieram dzialalność organizacji studenckich i wiele wspaniałych oddolnych inicjatyw. Aktywność w Parlamencie niesamowicie mnie rozwija i przynosi ogromną satysfakcję szczególnie wtedy, kiedy działam razem ze wspaniałymi ludźmi.


 • Dominika Sudoł, Zastępczyni Przewodniczacego Parlamentu Studentów PUM

Cześć, Jestem Dominika, studiuję na IV roku kierunku lekarsko-dentystycznym. W Samorządzie Studenckim naszej Uczelni pełnię funkcje zastępcy przewodniczącego. Przez 2 lata reprezentowałam i dbałam o sprawy swojego roku jako starosta. W życiu prywatnym jestem osoba towarzyską, a w wolnych chwilach uskuteczniam przejażdżki na swojej niebieskiej kolarzówce.

 

 • Tomasz Michowski

Cześć, jestem Tomek, jestem studentem VI roku kierunku lekarskiego. W Parlamencie Studentów PUM zajmuje się głównie organizacją wydarzeń oraz imprez, a także sprawami Osiedla Akademickiego. W wolnych chwilach trenuję brazylijskie jiu jitsu.

 • Gabriela Furtak, Skarbnik Parlamentu Studentów PUM

Cześć, nazywam się Gabriela Furtak. Aktualnie studiuję na VI roku kierunku lekarskiego. W Parlamencie Studentów działam od zeszłego roku i zajmuję się sprawami związanymi z dydaktyką, a dodatkowo pełnię funkcję skarbnika. Mam nadzieje, że w tym roku, dla mnie już ostatnim roku studiowania, również uda nam się rozwiązać wiele wspólnych problemów i zagwarantować dobre wspomnienia z tego czasu.

 • Aleksandra Jankowska

Hej, nazywam się Aleksandra Jankowska i jestem studentką V roku kierunku lekarsko-dentystycznego. Interesuję się stomatologią, a w wolnych chwilach rozwijam pasję jaką jest podróżowanie i fotografia. W Parlamencie Studentów przede wszystkim reprezentuję studentów stomatologii oraz zajmuję się sprawami Osiedla Akademickiego.

 • Maxime Lembicz

Cześć, nazywam się Maxime Lembicz. Studiuję na kierunku stomatologia na IV roku. W Parlamencie Studentów zajmuję się sprawami związanymi z regulaminami i prawami studentów. Po zakończeniu edukacji chciałbym rozwijać swoje zainteresowania z chirurgii szczękowo-twarzowej.

 • Klaudia Cholewa

Hej, nazywam się Klaudia Cholewa i jestem studentką III roku kierunku Analityka medyczna. W Parlamencie Studentów jestem odpowiedzialna za kontakt z organizacjami działającymi na naszej uczelni oraz zajmuję się sprawami związanymi z Wydziałem Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej. Interesuję się tańcem, głównie klasycznym oraz tańcem współczesnym.

 • Artur Czajkowski

Cześć, nazywam się Artur Czajkowski i jestem studentem II roku II stopnia kierunku Biotechnologia Medyczna. Interesuję się mikrobiologią, w szczególności bakteriofagami, a w wolnym czasie rozwijam swoją pasję, którą jest off road oraz numizmatyka. W Parlamencie Studentów zajmuję się social mediami i udostępnianiem informacji na naszych stronach oraz sprawami Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej.

 • Nikoletta Augustyniak

Cześć, nazywam się Nikoletta Augustyniak. Aktualnie studiuję fizjoterapię i jestem już na V roku. Po ukończeniu aktualnych studiów, chcę rozwijać się w kierunku osteopatii i leczenia naturalnego. W wolnym czasie uczę się grać na fortepianie i nad życie kocham podróże. W Parlamencie Studentów zaczęłam działać w tym roku i skupiam się na sprawach związanych z wydarzeniami kulturalnymi, a dodatkowo od zeszłego roku działam również w zespołach związanych z dydaktyką.

 • Sebastian Korus, Sekretarz Parlamentu Studentów PUM

Cześć, nazywam się Sebastian Korus, jestem studentem I roku II stopnia na kierunku dietetyka kliniczna. W Parlamencie Studentów PUM pełnię funkcję sekretarza, przedstawiciela ds. Sportu, przedstawiciela ds. Socjalno-bytowych oraz zajmuję się sprawami związanymi z Wydziałem Nauk o Zdrowiu. Odpowiadam za szeroko pojętą profilaktykę chorób, związaną z żywieniem i aktywnością fizyczną. W wolnym czasie działam jako wolontariusz DKMS, RCKiK, TOZ. Moje zainteresowania to sport, a w szczególności bieganie, biegi narciarskie, siatkówka i tenis.

 • Jakub Błaszczyk

Cześć, jestem Jakub! Studiuję Fizjoterapię i Dietetykę Kliniczną na PUM (tak, oba dziennie). Lubie podróżowanie i nowe doświadczenia. Chciałbym rozwijać się w kierunku interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta. Pomimo wielu zajęć lubię działać w Parlamencie Studentów, w którym zajmuję się sprawami Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz pomagam w pracach zespołów związanymi z Dydaktyką na naszej Uczelni.

 

 

Do pobrania:

Regulamin Samorządu Studenckiego PUM.pdf

Regulamin konkursu na najlepszego absolwenta INTER Polska

Harmonogram Wyborów Uzupełniających PS PUM

Komunikat Wybory Uzupełniające PS PUM

Formularz zgody męża zaufania- wybory uzupełniające PS PUM

Formularz zgłoszeniowy- wybory uzupełniające PS PUM

Lista kandydatów w wyborach do PS PUM

Wyniki wyborów uzupełniających do PS PUM


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886