Parlament Studentów


     

Czym jest Samorząd Studencki i Parlament Studentów PUM?

Samorząd Studencki tworzą wszyscy studenci PUMu, natomiast Parlamentem nazywamy zarząd Samorządu, składający się z 11 przedstawicieli wszystkich Wydziałów naszej Uczelni.

Czym zajmuje się Parlament Studentów PUM?

Działamy na wielu polach, m.in:

 • dydaktyka - bierzemy udział w pracach nad programem studiów, wspólnie z władzami wprowadzamy zmiany w regulaminach i sposobach prowadzenia zajęć. Reprezentujemy interesy wszystkich studentów w rozmowach z władzami PUM.
 • sprawy studenckie - bierzemy udział w komisjach ds. Osiedla Akademickiego, Spraw Socjalnych
 • reprezentacja - organizujemy i bierzemy udział w akcjach i konferencjach reprezentujących naszych studentów w Szczecinie jak i w kraju.
 • rozrywka - organizujemy cykliczne imprezy klubowe oraz wydarzenia specjalne: Bieg PUM dla Zdrowia, studenckie grillowanie, darmowe wyjścia na wrotki czy turnieje w bilard - to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych przez nas w ubiegłym roku akademickim 

 

Obecny skład Parlamentu Studentów PUM:  

         

 • Damian Durys, Przewodniczący Parlamentu Studentów PUM

Cześć, jestem Damian, studiuję lekarski i pełnię funkcję przewodniczącego Samorządu Studenckiego naszej Uczelni. Reprezentuję nas i przede wszystkim dbam o studenckie sprawy zarówno na PUMie, w Szczecinie jak i na arenie ogólnopolskiej. Koordynuję prace Parlamentu, wspieram dzialalność organizacji studenckich i wiele wspaniałych oddolnych inicjatyw. Aktywność w Parlamencie niesamowicie mnie rozwija i przynosi ogromną satysfakcję szczególnie wtedy, kiedy działam razem ze wspaniałymi ludźmi.


 • Dominika Sudoł, Zastępczyni Przewodniczacego Parlamentu Studentów PUM

Cześć, Jestem Dominika, studiuję na IV roku kierunku lekarsko-dentystycznym. W Samorządzie Studenckim naszej Uczelni pełnię funkcje zastępcy przewodniczącego. Przez 2 lata reprezentowałam i dbałam o sprawy swojego roku jako starosta. W życiu prywatnym jestem osoba towarzyską, a w wolnych chwilach uskuteczniam przejażdżki na swojej niebieskiej kolarzówce.

 

 • Tomasz Michowski

Cześć, jestem Tomek, jestem studentem VI roku kierunku lekarskiego. W Parlamencie Studentów PUM zajmuje się głównie organizacją wydarzeń oraz imprez, a także sprawami Osiedla Akademickiego. W wolnych chwilach trenuję brazylijskie jiu jitsu.

 • Gabriela Furtak, Skarbnik Parlamentu Studentów PUM

Cześć, nazywam się Gabriela Furtak. Aktualnie studiuję na VI roku kierunku lekarskiego. W Parlamencie Studentów działam od zeszłego roku i zajmuję się sprawami związanymi z dydaktyką, a dodatkowo pełnię funkcję skarbnika. Mam nadzieje, że w tym roku, dla mnie już ostatnim roku studiowania, również uda nam się rozwiązać wiele wspólnych problemów i zagwarantować dobre wspomnienia z tego czasu.

 • Aleksandra Jankowska

Hej, nazywam się Aleksandra Jankowska i jestem studentką V roku kierunku lekarsko-dentystycznego. Interesuję się stomatologią, a w wolnych chwilach rozwijam pasję jaką jest podróżowanie i fotografia. W Parlamencie Studentów przede wszystkim reprezentuję studentów stomatologii oraz zajmuję się sprawami Osiedla Akademickiego.

 • Maxime Lembicz

Cześć, nazywam się Maxime Lembicz. Studiuję na kierunku stomatologia na IV roku. W Parlamencie Studentów zajmuję się sprawami związanymi z regulaminami i prawami studentów. Po zakończeniu edukacji chciałbym rozwijać swoje zainteresowania z chirurgii szczękowo-twarzowej.

 • Klaudia Cholewa

Hej, nazywam się Klaudia Cholewa i jestem studentką III roku kierunku Analityka medyczna. W Parlamencie Studentów jestem odpowiedzialna za kontakt z organizacjami działającymi na naszej uczelni oraz zajmuję się sprawami związanymi z Wydziałem Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej. Interesuję się tańcem, głównie klasycznym oraz tańcem współczesnym.

 • Artur Czajkowski

Cześć, nazywam się Artur Czajkowski i jestem studentem II roku II stopnia kierunku Biotechnologia Medyczna. Interesuję się mikrobiologią, w szczególności bakteriofagami, a w wolnym czasie rozwijam swoją pasję, którą jest off road oraz numizmatyka. W Parlamencie Studentów zajmuję się social mediami i udostępnianiem informacji na naszych stronach oraz sprawami Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej.

 • Nikoletta Augustyniak

Cześć, nazywam się Nikoletta Augustyniak. Aktualnie studiuję fizjoterapię i jestem już na V roku. Po ukończeniu aktualnych studiów, chcę rozwijać się w kierunku osteopatii i leczenia naturalnego. W wolnym czasie uczę się grać na fortepianie i nad życie kocham podróże. W Parlamencie Studentów zaczęłam działać w tym roku i skupiam się na sprawach związanych z wydarzeniami kulturalnymi, a dodatkowo od zeszłego roku działam również w zespołach związanych z dydaktyką.

 • Sebastian Korus, Sekretarz Parlamentu Studentów PUM

Cześć, nazywam się Sebastian Korus, jestem studentem I roku II stopnia na kierunku dietetyka kliniczna. W Parlamencie Studentów PUM pełnię funkcję sekretarza, przedstawiciela ds. Sportu, przedstawiciela ds. Socjalno-bytowych oraz zajmuję się sprawami związanymi z Wydziałem Nauk o Zdrowiu. Odpowiadam za szeroko pojętą profilaktykę chorób, związaną z żywieniem i aktywnością fizyczną. W wolnym czasie działam jako wolontariusz DKMS, RCKiK, TOZ. Moje zainteresowania to sport, a w szczególności bieganie, biegi narciarskie, siatkówka i tenis.

 • Jakub Błaszczyk

Cześć, jestem Jakub! Studiuję Fizjoterapię i Dietetykę Kliniczną na PUM (tak, oba dziennie). Lubie podróżowanie i nowe doświadczenia. Chciałbym rozwijać się w kierunku interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta. Pomimo wielu zajęć lubię działać w Parlamencie Studentów, w którym zajmuję się sprawami Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz pomagam w pracach zespołów związanymi z Dydaktyką na naszej Uczelni.

 

 

Do pobrania:

Regulamin Samorządu Studenckiego PUM.pdf

Harmonogram wyborów przedstawicieli studentów do Uczelnianego Kolegium Elektorów

Zgłoszenie kandydatury do Uczelnianego Kolegium Elektorów

Zgłoszenie kandydatury do Uczelnianego Kolegium Elektorów przez osobę trzecią

Zgoda na kandydowanie do Uczelnianego Kolegium Elektorów, w przypadku zgłoszenia przez osobę trzecią

Oświadczenie Lustracyjne

Oświadczenie o złożeniu Wniosku Lustracyjnego

Uchwała przyjęcie zgłoszonych kandydatur do UKE

Uchwała zmiana terminu wyboru studentów do UKE

Komunikat-Senat

Zgłoszenie kandydatury do Senatu

Zgłoszenie kandydatury do Senatu przez osobę trzecią

Zgoda kandydata na kandydowanie do Senatu

Uchwała- Przyjęcie zgłoszeń studentów do Senatu PUM

Uchwała-Powołanie Studentów do UKE

Uchwała- Powołanie studentów do Senatu PUM


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886