Dr n. med. Piotr Podwalski pracownik Kliniki Psychiatrii, laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską

18.12.2023 Wydarzenia

Dr n. med. Piotr Podwalski pracownik Kliniki Psychiatrii, laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyróżniającą się rozprawę doktorską uzyskaną w roku 2022.

W uznaniu znaczącego wkładu w rozwój polskiej nauki, Prezes Rady Ministrów przyznaje co roku Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Nagrodę otrzymują osoby lub zespoły za wyróżniającą się rozprawę doktorską, wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego, osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej.

Laureat dr n. med. Piotr Podwalski jest autorem rozprawy doktorskiej pt. „Ocena struktur istoty białej u pacjentów ze schizofrenią przy pomocy neuroobrazowania tensora dyfuzji (DTI) w świetle teorii dyskoneksji”, zgłoszony przez Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (wniosek rekomendowany przez prof. dr. hab. Witolda Rużyłłę). Za badania w pewnym zakresie odpowiadające na pytania dotyczące biologicznego podłoża schizofrenii – szczególnie schizofrenii deficytowej. Wykorzystanie metod neuroobrazowania, zwłaszcza istoty białej, przy pomocy tensora dyfuzji przy badaniach chorych z zespołem schizofrenii deficytowej jest rozwiązaniem nowatorskim.

Serdecznie gratulujemy!