Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski został konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych

22.12.2023 Wydarzenia

Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski odebrał podczas uroczystości w Sejmie z rąk Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny akt powołania na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. W uroczystości wzięła tez udział wicemarszałek Sejmu RP Monika Wielichowska.

Podczas spotkania prof. Miłosz Parczewski podkreślał znaczenie współpracy między konsultantami krajowymi. Jak mówił takie porozumienie i wspólne działania służą powstaniu wspólnych planów, niezbędnych do tworzenia i prowadzenia diagnostyki oraz skutecznych terapii w zakresie chorób zakaźnych.

"Bardzo ważnym zadaniem będzie przygotowanie Polski i polskiego systemu ochrony zdrowia do nowych wyzwań w zakresie chorób zakaźnych i epidemiologii" – podkreślił profesor Parczewski podczas przemówienia.

Prof. dr hab. n.med. Miłosz Parczewski jest specjalistą chorób zakaźnych; lekarzem naczelnym ds. chorób zakaźnych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie; lekarzem kierującym kliniką chorób zakaźnych, tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; lekarzem kierującym oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, chorób tropikalnych i nabytych niedoborów immunologicznych SPWSZ w Szczecinie; prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS; wiceprezesem i jednocześnie prezesem elektem Europejskiego Towarzystwa Klinicznego AIDS (European AIDS Clinical Society). Od 2020 roku był konsultantem w województwie zachodniopomorskim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Serdecznie gratulujemy!