Spotkanie autorskie z prof. Tomaszem Grodzkim oraz Moniką Sobień-Górską

15.12.2023 Wydarzenia

Sensacja, zagadka i trzymająca w napięciu do końca fabuła. Książka „Depopulacja”, to thriller autorstwa duetu prof. Tomasz Grodzki, Monika Sobień – Górska. W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyło się spotkanie z autorami.

„Depopulacja” autorstwa prof. Tomasza Grodzkiego, kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji PUM oraz Moniki Sobień – Górskiej to thriller łączący wiele gatunków, ale niewątpliwie jeden z nielicznych thrillerów o tematyce medycznej. Spotkanie z autorami „Depopulacji” zgromadziło w Sali Zamku Książąt Pomorskich kilkadziesiąt osób, także przedstawicieli środowiska lekarskiego naszego regionu. Autorzy odpowiadali m.in. o tym, co było inspiracją do napisania książki i o tym, czy będzie kontynuacja.

Akcja w „Depopulacji” odbywa się na kilku równoległych płaszczyznach. Jednak początek to nagła choroba pięciu chirurgów klatki piersiowej z Europy i USA. Zaczynają chorować na niespotykaną odmianę mielofibrozy – powodującej zwłóknienie szpiku kostnego a w konsekwencji śmierć. Chirurgów łączy  przyjaźń, ale nie tylko. Wszyscy pracowali przy badaniach na szczurach sprowadzonych z laboratorium Wunxi w Chinach. Porwanie jednego z chirurgów jest jednym z wątków thrillera i tłem do zakrojonej akcji poszukiwawczej. Tajemniczy mnich, azjatyccy miliarderzy, mutacja wirusa i chęć zemsty. Co łączy te sprawy? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie Państwo w „Depopulacji”.