Spotkanie z Panią Adrianą Brzeźniak-Misiuro - Dyrektorem Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

11.04.2024 Wydarzenia

10 kwietnia 2024 r. w ramach zajęć z socjologii medycyny, prowadzonych przez dr n. zdr. Agnieszkę Nieradko-Heluszko odbyło się spotkanie studentów pierwszego roku ratownictwa medycznego z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore z Panią Adrianą Brzeźniak-Misiuro - Dyrektorem Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Inicjatorem wizyty Pani dyrektor w murach PUM była Pani Profesor Beata Karakiewicz - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, która podkreśliła konieczność podejmowania szerszych działań w zakresie współpracy w otoczeniu społeczno-gospodarczym służącym m.in.: kształceniu kadr medycznych i przygotowaniu przyszłych pracowników służby zdrowia do skutecznego działania w różnych sytuacjach związanych z uzależnieniami w pracy z pacjentem. Spotkanie było okazją do otwartej dyskusji, stanowiąc ważny krok w kształtowaniu świadomości i kompetencji przyszłych specjalistów, a także do wzbogacenia wiedzy studentów na temat zachowań ryzykownych oraz do podkreślenia znaczenia odpowiedniego przygotowania do pracy w sektorach wymagających szybkiej i skutecznej interwencji medycznej.