Wspólne śpiewanie, radość i świąteczny klimat w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie

28.12.2023 Wydarzenia

Niezwykłe koncerty umiliły przedświąteczny czas pracownikom i studentom PUM. W środę 20 grudnia mieliśmy okazję wysłuchać Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Natomiast w czwartek wsłuchać się w świąteczny koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM i Dziecięcego Chóru „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego występował 20 grudnia aż dwukrotnie. Co jest tradycją naszej uczelni o godzinie 15:00 w holu przy choince rozbrzmiał koncert dla naszych pracowników i studentów. O godzinie 17:00 w Bibliotece Głównej PUM, piękna muzyka połączyła ze sobą w harmonii ideę niesienia dobra. Podczas tego wydarzenia zbierano środki na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W czwartek o godz. 14:30 w auli Rektoratu PUM mieliśmy okazję podziwiać świąteczny występ Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM i Dziecięcego Chóru „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. “Don Diri Don” to znany i lubiany dziecięcy chór, śpiewający utwory muzyki chóralnej od renesansu po czasy współczesne. W chórze śpiewają dzieci w wieku od 6 do 18 lat. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, były Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie. Prof. Dyczewski pełnił też funkcję członka Rady do spraw Szkolnictwa Artystycznego i Dziedzictwa Narodowego.

Zespół Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, powstał z inicjatywy Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Beaty Karakiewicz w październiku 2021 roku. Zespół integruje studentów różnych kierunków, a muzyka i taniec sprzyjają równolegle rozwijaniu talentów i pasji. Ponadto stanowi zaplecze warsztatowe dla studentów kierunków terapeutycznych, między innymi powstałego na Wydziale Nauk o Zdrowiu kierunku Logopedia kliniczna z terapią zajęciową. Opiekunem i kierownikiem artystycznym Zespołu jest dr n. zdr. Anna Knyszyńska, związana ze sztuką ludową od ponad 20 lat.

ŻYCZYMY PAŃSTWU DOBREGO I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!