Trwa rekrutacja na „MBA w ochronie zdrowia”

26.03.2024 Ogłoszenia

Studiuj MBA w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Trwa rekrutacja na „MBA w ochronie zdrowia".

Studia podyplomowe Master of Business Administration w ochronie zdrowia realizowane są przez Wydział Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Proponowane studia, prowadzone są w języku polskim i  kierowane są do osób, które ukończyły studia I, II stopnia lub jednolite studia magisterskie dowolnego kierunku. Adresowane są do osób pracujących zawodowo w sektorze ochrony zdrowia oraz jego otoczeniu.

Celem studiów jest wykształcenie absolwenta, który potrafi skutecznie kierować podmiotem funkcjonującym w sektorze ochrony zdrowia. Efektem uzyskanej wiedzy i kompetencji będzie wdrożenie działań projakościowych i rozwiązań organizacyjnych ułatwiających dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych. Ukończenie studiów związane będzie ze zdaniem egzaminów modułowych oraz przygotowaniem pracy dyplomowej i jej obroną.

Studia będą realizowane na poziomie 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK) i będą trwały cztery semestry (515 godzin lekcyjnych, w tym 160 godz. w systemie e-learningowym, 70 pkt. ECTS) i zawierać będą 18 modułów tematycznych (obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk społecznych):

1. Organizacja systemu ochrony zdrowia
  2. Podstawy zarządzania i organizacji w podmiotach leczniczych
  3. Ekonomiczne podstawy decyzji w ochronie zdrowia
  4. Negocjacje i mediacje
  5. Komunikacja marketingowa w ochronie zdrowia
  6. Systemy informatyczne zarządzania
  7. Rachunkowość zarządcza
  8. Zarządzanie projektami w podmiotach leczniczych
  9. Zarządzanie operacyjne w praktyce podmiotu ochrony zdrowia
  10. Elementy prawa gospodarczego i sektorowego
  11. Psychologia rozwoju osobistego
  12. Finanse w podmiotach ochrony zdrowia
  13. Zarządzanie zasobami ludzkimi
  14. Metody ilościowe i analiza danych
  15. Zarządzanie strategiczne
  16. Nowe technologie w ochronie zdrowia
  17. Warsztaty dyplomowe
  18. Egzamin dyplomowy

Rekrutacja prowadzona jest przez Centrum Kształcenia Podyplomowego PUM (tel. 91 48 00 960, e-mail: s.podyplomowe@pum.edu.pl). O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uruchomienia studiów jest uzyskanie minimalnej liczby uczestników: 24 osoby; maksymalna liczba osób objętych kształceniem: 30.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli akademickich, reprezentujących różne środowiska akademickie, a także przez ekspertów rynku usług medycznych, co daje niepowtarzalną szansę na rozwój osobisty oraz na wdrożenie w pracy zawodowej poznanych mechanizmów oraz dobrych praktyk.

Więcej informacji na stronie: https://www.pum.edu.pl/rekrutacja/studia_podyplomowe/mba_w_ochronie_zdrowia