Noworoczne spotkanie w gronie profesorów

20.01.2020 Wydarzenia

Noworoczne spotkanie Rektora PUM, prof. Bogusława Machalińskiego, zgromadziło liczne i zaszczytne grono profesorskie naszej uczelni. Oprócz uroczystej oprawy i momentu na życzenia, był to również czas podziękowań, podsumowań i planowania dalszego rozwoju uczelni.

Profesor Bogusław Machalińskiego jubileuszowy medal uznania Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie za wkład w rozwój uczelni wręczył 19 aktywnym zawodowo oraz emerytowanym profesorom. Rektor pogratulował także dziesięciu profesorom nominacji, które otrzymali w 2019 roku. Natomiast Parlament Studentów w plebiscycie "dydaktyk roku"  wręczył w imieniu studentów laur „Puma” i wyróżnienia dwunastu dydaktykom wydziałów PUM.

Medal 70-lecia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie otrzymał także Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który w Jego imieniu odebrał Wiceprezydent Krzysztof Soska.

Świąteczny charakter spotkania podkreślił koncert kolęd Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod batutą prof. Ryszarda Handke. Spotkanie poprowadziła prof. Barbara Dołęgowska, prorektor ds. dydaktyki PUM.