Studenci Ratownictwa medycznego z Bezpieczeństwem morskim i Sektora offshore na zimowym obozie w Saksonii!

07.02.2024 Wydarzenia

W ramach Funduszu Małych Projektów (BB-PL INTERRE VA 2014-2020) grupa 13. studentów pierwszego roku Ratownictwa medycznego z Bezpieczeństwem morskim i Sektora offshore została zaproszona na zimowy obóz do Saksonii.
Podczas zajęć trenowali komunikację w zespołach tandemowych polsko-niemieckich. Studenci i uczniowie ratownictwa medycznego oraz ratownicy z Niemiec i Polski uczyli się postępowania z poszkodowanym w hipotermii i z urazami kończyn.
Dzięki doskonale opracowanemu przez dr Dorotheę Orsson programowi szkoleniowemu z komunikacji opartej na kompetencjach zawodowych w zakresie ratownictwa medycznego uczestnicy posiedli wiedzę i umiejętności pracy w zespołach pomimo braku wcześniejszej znajomości języka sąsiada.
Zajęcia prowadzone były w sali treningowej/symulacyjnej oraz w terenie (ewakuacja poszkodowanego, wspinaczka wysokogórska, jazda na nartach i skuterze, przemieszczanie się wg wskazań GPS).
Zaplanowano kolejny obóz, tym razem letni, w środowisku wodnym w Templin dla najlepszych studentów.