Baza wiedzy


Twoja kariera jest w Twoich rękach

Curriculum vitae (CV, życiorys zawodowy)

CV to dokument prezentujący przebieg edukacji i kariery zawodowej oraz umożliwiający pracodawcy porównania wymagań stanowiska z umiejętnościami kandydata. Współczesne CV ma blokową (modułową) formę, zawierającą określone treści, które są przedstawione krótko i rzeczowo. Powszechnie przyjmuje się, że CV nie powinno przekroczyć dwóch stron formatu A4 i bezwzględnie powinno być napisane na komputerze.


Rozmowa kwalifikacyjna czyli efekt pierwszego wrażenia

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Niektórzy twierdzą, że jeśli w ciągu 5 minut nie zrobimy na swoim rozmówcy pozytywnego wrażenia, to szanse na otrzymanie oferty pracy są niewielkie. Prawda jest taka, że najważniejsze są pierwsze 3 sekundy…


Natomiast według reguły 4x20 kandydat zostaje wstępnie oceniony  już na podstawie pierwszych 20 sekund. Ocena ta będzie uwzględniała pierwsze:

  • 20 kroków kandydata,
  • 20 cm twarzy, na które zwróci uwagę rozmówca,
  • pierwsze 20 słów, które wypowie kandydat.

Poznaj swoje kompetencje zawodowe !!!

Już dziś możesz wykonać bezpłatnie test i dokonać indywidualnej oceny kompetencji zawodowych ważnych z punktu widzenia funkcjonowania zawodowego.

W ramach projektu „Progressio – Zintegrowany rozwój Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie” POWR.03.05.00-00-Z090/17 zapraszamy studentów studiów stacjonarnych z kierunków: lekarski, lekarsko-dentystyczny, analityka medyczna, biotechnologia, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia, psychologia zdrowia, którym do zakończenia nauki pozostają maksymalnie 4 semestry.

W ramach oferowanego wsparcia  możesz dokonać OCENY SWOICH KOMPETENCJI ZAWODOWYCH

a także:
1) skonsultować dokumenty aplikacyjne (CV oraz list motywacyjny),
2) przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą,
3) poznać różne źródła dofinansowań na założenie firmy lub rozwój kwalifikacji zawodowych (źródła dofinansowań do szkoleń),
4) uzyskać możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach,
5) skorzystać z możliwości zapisania się na wizytę do Doradcy EURES dysponującego informacją o niemieckim (przygranicznym) rynku pracy.

ZAPISZ SIĘ - wystarczy wypełnić elektroniczne zgłoszenie.

 

Dodatkowe informacje:  www.pum.edu.pl/progressio

Skorzystaj z tej możliwości.
Zainwestuj w swoją przyszłość!


Polecane strony www:

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie

dla Pielęgniarek i Położnych

Zachęcamy do odwiedzania strony Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, gdzie absolwenci kierunku Pielęgniarstwo i Położnictwo rozpoczynający karierę zawodową znajdą ważne dla siebie informacje.

Szczególnie polecamy:

Prawo wykonywania zawodu

Wpis do rejestru  SIPP

Praktyki zawodowe

Zawód pielęgniarki/położnej może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca prawo wykonywania zawodu stwierdzone przez właściwą okręgową radę pielęgniarek i położnych – art. 7 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2011 r. Nr 174, poz. 1039 z późn. zm.). Przynależność pielęgniarek i położnych do samorządu jest obowiązkowa.


footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886