Sala 1.04


Jednoczasowo 24 studentów będzie mogło szkolić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy- każdy na swoim fantomie. Ponieważ jest to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, którą musi wykazać się każdy absolwent uczelni medycznej, zajęcia z BLS w różnych konfiguracjach są przewidziane w Planie Dydaktycznym dla Wydziału Lekarskiego na KAŻDYM roku- zgodnie z wytycznymi ERC/AHA. Przy każdej wizycie w CSM odświeżycie sobie wytyczne korzystając ze schodów!

Nazwa sali do nauki bezprzyrządowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) oraz obsługi AED w żartobliwy sposób nawiązuje do częstości uciskania klatki piersiowej w czasie NZK zgodnej z przebojem „Stayin’ alive” grupy Bee Gees. Chcieliśmy podkreślić znaczenie wysokiej jakości uciskania klatki piersiowej w trakcie udzielania pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia.

Wyposażenie

  • RKO/AED Little Anne QCPR
    RKO/AED Little Anne QCPR
    Jest to najpopularniejszy na rynku fantom do nauki pierwszej pomocy. Model przedstawia tors i głowę kobiety ubranej w kurtkę. Zestaw zawiera także apteczkę oraz defibrylator treningowy AED. Umożliwia on ćwiczenia praktyczne na wysokim poziomie ze względu na to, że został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej odzwierciedlać udzielanie pierwszej pomocy żywej osobie. Można go połączyć z darmową aplikacją mobilną w celu dokładnego monitorowania przebiegu ćwiczenia w czasie rzeczywistym.
     
  • Little Junior QCPR

    Little Junior QCPR

    Model przedstawia tors i głowę dziecka ubranego w kurtkę. Jest przeznaczony do nauki udzielania pierwszej pomocy dziecku. Ze względu na swój realizm, umożliwia on trening na wysokim poziomie. Posiada wymienne części twarzy i drogi oddechowe. Można go połączyć z darmową aplikacją mobilną w celu dokładnego monitorowania przebiegu ćwiczenia w czasie rzeczywistym.
     
  • Baby Anne

    Baby Anne

    Jest to model trzymiesięcznego niemowlęcia w jednoczęściowym ubraniu. Oprócz nauki resuscytacji umożliwia on także praktykę technik usuwania ciał obcych z układu oddechowego. Zestaw zawiera wymienne drogi oddechowe i części twarzy oraz sztuczne ciała obce. Manekin jest realistyczny i spełnia wszelkie wymogi szkoleniowe.

footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886