Sala 2.24


Wyposażenie

 

 • Głowa niemowlaka do nauki intubacji
  Głowa niemowlaka do nauki intubacji
  Model ten służy do ćwiczenia intubacji ustnej oraz nosowej niemowlaka. Charakteryzuje się on realistycznymi detalami, posiada elementy układu oddechowego i aparatu mowy służące jako anatomiczne punkty orientacyjne. Ma także nadmuchiwane płuca i żołądek.
   
 • Zestaw do Nauki Intubacji i Udrażniania Dróg Oddechowych
  Zestaw do Nauki Intubacji i Udrażniania Dróg Oddechowych
  Jest to model głowy i ramion dorosłego mężczyzny, posiada on także płuca i żołądek. Służy do ćwiczenia intubacji, wentylacji, odsysania i bronchoskopii. Ma możliwość symulowania skurczu krtani i wymiotów, a nadmierny nacisk laryngoskopu na górne zęby sygnalizuje sygnałem dźwiękowym.
   
 • Trenażer do Punkcji Lędźwiowej
  Trenażer do Punkcji Lędźwiowej
  Model przedstawia ciało 12 miesięcznego niemowlęcia w pozycji bocznej – skulonej. Posiada wymienny kręgosłup. Służy do ćwiczenia nakłuć lędźwiowych w celu pobrania płynu mózgowo-rdzeniowego do badania lub podania leków.
   
 • Trenażer – Dostęp Centralny
  Trenażer – Dostęp Centralny
  Jest to model klatki piersiowej zawierający serce oraz pobliskie naczynia krwionośne. Służy do nauki obsługi cewników podobojczykowych i implantowanego portu naczyniowego.
   
 • Trenażer do Konikotomii
  Trenażer do Konikotomii
  Służy do ćwiczenia konikotomii igłowej lub metodą chirurgiczną, ale ma też możliwość założenia rurki tracheotomijnej. Ma wymienne płuca i tchawicę, zarówno osoby dorosłej jak i dziecka. Posiada punkty orientacyjne wyczuwalne pod skórą.
   
 • Trenażer do Infuzji Doszpikowej
  Trenażer do Infuzji Doszpikowej
 • Model Wcześniaka
  Model Wcześniaka
  Jest to symulator wcześniaka urodzonego w 25 tygodniu ciąży o masie ciała poniżej kilograma. Pozwala on ćwiczyć takie czynności jak karmienie i wentylowanie, opieka oraz operowanie wrodzonych defektów (przepuklina pępkowa i oponowa). Materiał z którego jest wykonany manekin umożliwia wbijanie igieł bez uszkodzenia modelu.
   
 • Drogi Oddechowe Dziecka
  Drogi Oddechowe Dziecka
  Ten zaawansowany symulator przedstawia głowę oraz układ oddechowy pięcioletniego dziecka z licznymi anatomicznymi punktami orientacyjnymi. Ma on możliwość symulowania skurczu krtani oraz obrzęku języka. Służy między innymi do ćwiczenia intubacji, wentylacji, ssania oraz techniki odchylania szczęki oraz do wielu innych zabiegów na drogach
  oddechowych.
   
 • Trenażer do Zakładania Zgłębnika
  Trenażer do Zakładania Zgłębnika
  Model przedstawia głowę i tors dorosłego mężczyzny. Posiada on realistyczne anatomiczne punkty orientacyjne: tchawicę, przełyk, płuca i żołądek. Służy do trenowania takich czynności jak tracheotomia, intubacja oraz używanie zgłębnika. Można do niego wprowadzić śluzo-podobny płyn w celu bardziej
  realistycznych ćwiczeń.

footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886